Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

44
Sharq
Co sądzidzicie o miłości?
Pytanie zadał(a) Sharq, 17 stycznia 2009, 17:02
Co to jest miłość? Wszystko an ten temat. Jakie są odczucia? Czy można się zakochać nie znając kogoś? Tak tylko z widzenia? Czy miłość jest tylko jedna na świecie? Czy każdy ma swoją połówkę? Czy wygląd jest priorytetową sprawą?

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (44)

Odpowiedział(a): killme, 18 stycznia 2009, 19:23 [#odpowiedz]
7
killme
miłość to uczucie którym darzymy osobę którą uważamy za najblizszą naszemu sercu.. ale miiłość nie jest jedna. przeciesz nie można kochać taką samą miłością mamy i taty i jednocześnie przyjaciółki czy dziewczyny. każda miłość jest inna ale zawsze ta miłość jest prawdziwa kiedy osoba znaczy dla nas więcej niż my sami..

Odpowiedział(a): novuska, 18 stycznia 2009, 20:33 [#odpowiedz]
0
novuska
Nie można zakochać się nie znając kogoś, to tylko zauroczenie które często mija tak szybko jak przyszło.
Wygląd? Dodatek, ważny- ale dodatek. Poza tym... każdy może być ładny, tylko trzeba o siebie zadbać.

Odpowiedział(a): gość, 20 stycznia 2009, 15:11 [#odpowiedz]
0
gość
Hmm, więc ja mam trochę inną sytuację, ponieważ zakochałam się w aktorze a przecież można powiedzieć, ze w goóle go nie znam, a trwa to już od ponad 2 lat... To chyba nie jest takie byle jakie zauroczenie XD

Odpowiedział(a): gość, 20 stycznia 2009, 23:36 [#odpowiedz]
0
gość
ha a w jakim, jeśli można wiedzieć Pytanie do dzieczyny nade mną ^^

Odpowiedział(a): NaTT15, 22 stycznia 2009, 15:02 [#odpowiedz]
7
NaTT15
A wg mnie miłość to silne uczucie łączące dwie osoby płci przeciwnych(chociaż nie koniecznie) opierające się na uczuciu, szacunku, szczerości i zaufaniu. Podstawą pięknej miłości jest przyjaźń. W sumie pierwsze 'wbija' Ci się w oczy osoba i wzbudza Twoje zainteresowanie a później poznając ją zakochujesz się w niej. Na własnym doświadczeniu wiem, że miłość Cię spotka w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy w ogóle o tym nie myślisz. Najpierw rozmawiając z tą osobą zaczynasz ją lubieć, później zwierzasz swe najskrytsze sekrety, czujesz już coś na samym początku, lecz nie wiesz co to jest.. Z biegiem czasu utrwalasz się w myślach że to jest ta wyjątkowa, jedyna osoba.

Odpowiedział(a): Depeszka, 22 stycznia 2009, 18:37 [#odpowiedz]
6
Depeszka
Każda miłość jest inna, każdy kocha na swój sposób, każdy ma inne priorytety...hmmm...wygląd jest mało ważny...piękno duszy! To jest to! Zresztą każdy kiedyś więdnie, a dusza pozostaje bez zmian, za to bogatsza o nowe doświadczenia...

Odpowiedział(a): Disney, 25 lutego 2014, 07:51
0
Disney
to wierze mislosc to tylko jednapsy

Odpowiedział(a): novuska, 22 stycznia 2009, 19:57 [#odpowiedz]
1
novuska
ja np. kocham rower. kocham kolarstwo. myślę że to jest piękne :-]

Odpowiedział(a): Pipistrello, 23 stycznia 2009, 21:44 [#odpowiedz]
0
Pipistrello
jest powiedziane w pismie nie sadzcie a nie bedziecie sadzeni...ja wiec nie sadze

Odpowiedział(a): Depeszka, 25 stycznia 2009, 10:26 [#odpowiedz]
5
Depeszka
Każda miłość jest inna, każdy kocha na swój sposób, każdy ma inne priorytety...hmmm...wygląd jest mało ważny...piękno duszy! To jest to! Zresztą każdy kiedyś więdnie, a dusza pozostaje bez zmian, za to bogatsza o nowe doświadczenia...(nie wiem jaki ziom zespamował moją wcześniejszą odpowiedź, jak wejdzie tu jeszcze raz, to niech napisze dlaczego)

Odpowiedział(a): krystian, 26 stycznia 2009, 22:49 [#odpowiedz]
30
krystian
Kochac a Zakochac to dwie rozne sprawy. Jezeli Kochasz, chcesz jak najlepiej dla tej osoby, chcesz jej pomagac, sprawiac by byla szczesliwa. Natomiast Zakochanie to ze chcesz byc z ta osoba bo zaspokaja Twoje potrzeby (ladnie wyglada - chce na nia patrzec, jest zabawna - chce sie z nia smiac) Zakochanie jest samolubne i tak naprawde nie chcesz dobra tej drugiej osoby, tylko swojego. Wyglad jest wazny, wybieramy te najatrakcyjniejsze osoby bo podswiadomie chcemy by nasze potomstwo mialo jak najlepsze geny, a po za tym dana osoba oddzialywuje na nas seksualnie. W przyrodzie wadliwe geny musza wyginac, dlatego kulawy lew bez oka nie bedzie mial samicy. Tak samo jest u ludzi. Czlowiek chce myslec ze jest ta jedyna polowka, ale ludzi jest 6 miliardow, "drugich polowek" sa miliony. Milosc dawniej uwazana za magiczna, dzis za chemie.

Odpowiedział(a): Darkangel, 29 stycznia 2009, 23:50 [#odpowiedz]
2
Darkangel
Miłość to coś wspaniałego i bardzo trudne do osiągnięcia , dla ukochanej osoby zrobisz wszystko , będzie ona twoim całym światem, całym serem bedziesz przy niej i jej nie zawiedziesz. A i wygląd nie ma tu nic do rzeczy bo nie mylcie pojęcia miłości z popędem seksualnym

Odpowiedział(a): gość, 30 stycznia 2009, 21:44 [#odpowiedz]
0
gość
Dla każdego miłość znaczy coś innego.Dla mnie znaczy to,że mogę pomóc uszczęśliwiać ją dbać żeby czuła się przy mnie pewnie i zbudować ZAUFANIE(to podstawa)
Gdy ktoś kocha kogoś np.za urodę albo za pieniądze to nie jest MIŁOŚĆ

Odpowiedział(a): gość, 02 lutego 2009, 15:17 [#odpowiedz]
-3
gość
O uczuciach sie nie dyskutuje ...

Odpowiedział(a): error, 05 lutego 2009, 12:13 [#odpowiedz]
0
error
miłość jest wspaniala... pod warunkiem ze jest wzajemna

Odpowiedział(a): error, 05 lutego 2009, 12:19 [#odpowiedz]
0
error
PS. "wygląd jest mało ważny...piękno duszy! To jest to!" zeby tak kazda dziewczyna myslala...
niestety prawda jest taka ze wiekszosc dziewczyn mysli tylko o grubym portwelu,wielkich mulach itp... to jest straszne bo to niszczy milosc... jej poprostu nie ma (nie liczac tej do grubego portwela) naszczecie zachowalo sie kilka "egzemplarzy" (bez urazy ) ktore mysla inaczej, jednak szansa na spotkanie takiej osoby jest dosc mala...

Odpowiedział(a): Depeszka, 05 lutego 2009, 18:13
0
Depeszka
Dziękuje za komplement

Odpowiedział(a): Kristo, 05 lutego 2009, 17:47 [#odpowiedz]
1
Kristo
Istnieją emocje, które sa wynikiem naszych myśli - uwalniają się wtedy w ciele różne naturalne związki chemiczne np.: endorfiny, serotonina. W zależności od rodzaju związku możemy określić rodzaj emocji które ludzie często mylą z Miłością mówiąc o różnych rodzajach Miłości. Myśle że te emocje są bardzo pozytywne jednak stanowią drobną cząstke tego czym tak naprawde jest Miłość.

Odpowiedział(a): Kristo, 05 lutego 2009, 17:54 [#odpowiedz]
1
Kristo
Są też uczucia, które płyną spontanicznie, naturalnie i bez ograniczeń, dzięki którym możemy zdziałać cuda, takie uczucia mają źródło w naszym sercu. Miłość płynąca z serca jest uniwersalna zawsze wzniosła, jest nieskończonym źródłem to właśnie dzięki Niej dzieją sie rzeczy, zdażenia które są nazywane Cudem. Wystarczy pokochać samego siebie tą Miłością której każdy z nas jest źródłem, (Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga) wtedy można bardzo łatwo pokochać tą Miłością innych ludzi szczególnie naszych bliskich.

Odpowiedział(a): Kristo, 05 lutego 2009, 18:02 [#odpowiedz]
0
Kristo
Wtedy człowiek jest w stanie zdziałać wielkie rzeczy, które moga być określone przez innych jako cud. Niema czegoś lepszego jak odczuwanie Miłości do samego siebie i innych i nie można tu mówić o egoiźmie. Próba tłumaczenia tego egoizmem jest tak naprawde ucieczką od obdarowania siebie Miłością, która jest najpiękniejszym uczuciem.

Odpowiedział(a): gondek, 06 lutego 2009, 12:31 [#odpowiedz]
2
gondek
sądzę, że nie istnieje...

Odpowiedział(a): killme, 07 lutego 2009, 10:21 [#odpowiedz]
0
killme
miłość zmienia nasze caaaaaaaaaałe życie w bajke xD

Odpowiedział(a): gość, 07 lutego 2009, 19:18 [#odpowiedz]
0
gość
Milosc to najpiekniejsze uczucie, poczawszy od blachego zauroczenia w podstawowce az po prawdziwą i zniewalajacą milosc w zyciu doroslym. Czesto tez przez nią cierpimy ale mimo to i tak jest najwiekszym afrodyzjakiem w naszym zyciu

Odpowiedział(a): sulfur, 10 lutego 2009, 17:37 [#odpowiedz]
0
sulfur
nie wiem. bynajmniej ja chcę wierzyć, że dla każdego jest przypisana druga połówka taka prawdziwa. I nie trzeba jej szukać, bo kiedyś i tak ta dwójka się spotka. I będa ze sobą cały czas.
Dlatego uważam rozwody za głupoty. Można kochać wiele osób, przecież inaczej nie można by było załóżyć rodzić jakby się kochało tylko jedną osobę. Ale taka prawdziwa miłość między kobietą a mężczyzną jest tylko jedna. Bynajmniej ja tak myśle, nie wiem jak wy.

Odpowiedział(a): gość, 13 lutego 2009, 22:24 [#odpowiedz]
0
gość
Miłośc może istnieje, ale trwa krótko, potem to juz jest tylko bycie z soba z przyzwyczajenia:///

Odpowiedział(a): loganberry, 19 lutego 2009, 22:49 [#odpowiedz]
0
loganberry
Czy miłość jest tylko jedna na świecie? Czy każdy ma swoją połówkę? Czy wygląd jest priorytetową sprawą?

1 miłość to uczucie, którym darzymy drugą osobę... są różne rodzaje miłości..
2 odczucia są wszelakie i raczej zależą od konkretnej osoby
3 zakochać to nie ale zauroczyć tak
4 miłości jest wieleeee

Odpowiedział(a): gość, 07 marca 2009, 22:17 [#odpowiedz]
0
gość
jest niepotrzebna jezeli chodzi o dzielenie sie nia z plcia przeciwna... rodzina i przyjaciele wystarcza

Odpowiedział(a): marzenka2605, 16 marca 2009, 15:42 [#odpowiedz]
0
marzenka2605
Aj a ja to uważam miłość za nieuleczalną chorobę.. W moim przypadku taka jest

Odpowiedział(a): Patuska, 20 marca 2009, 22:06 [#odpowiedz]
0
Patuska
Hmm.. Jak zdefiniować miłość?
Miłość - przywiązanie do kogoś lub czegoś, które przejawia się w relacji do drugiej osoby (lub obiektu) połączone z wolą i nieraz silnym pragnieniem stałego obcowania z nią, czemu może towarzyszyć pociąg fizyczny do osoby będącej obiektem uczucia. - definicja z wikipedii. Dla mnie bardzo bezsensowna, ponieważ nie da się takiego uczucia zamknąć w kilku słowach.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.

"Hymn o miłości" wiele mówi o tym uczuciu, ale według mnie to również nie jest wyczerpująca wypowiedź. Każdy kto pozna prawdziwą miłość będzie miał jej "definicje" w głowie, ponieważ dla każdego miłość jest zupełnie inna, ale na pewno dla każdego człowieka, który na prawdę kocha, miłość jest potężna. Można powiedzieć, że potężniejsza niż śmierć. Co próbowali przekazać ludzie w swych dziełach jak na przykład: Tristan i Izolda, czy Romeo i Julia. Są to przykłady miłości, która przezwyciężyła śmierć. Każda miłość PRAWDZIWA może przetrwać wszystko nawet jeżeli my nie zdajemy sobie z tego sprawy.Odpowiedział(a): Depeszka, 21 marca 2009, 13:44
0
Depeszka
Przepiękny wiersz, uczyłam się go na pamięć

Odpowiedział(a): margot, 24 marca 2009, 14:23 [#odpowiedz]
0
margot
milosc nie istnieje a przynajmniej dla mnie bo nie umiem kochac xD

Odpowiedział(a): maria666avaria, 07 czerwca 2009, 14:30
0
maria666avaria
...to to serdecznie współczuję...

Odpowiedział(a): gentelmanpaul, 07 czerwca 2009, 16:23 [#odpowiedz]
-1
gentelmanpaul
jest jak sraczka. kazdy musi przejsc ja sam.

Odpowiedział(a): niezalezna, 09 lipca 2009, 13:27 [#odpowiedz]
0
niezalezna
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.

Odpowiedział(a): gość, 10 lipca 2009, 23:17 [#odpowiedz]
0
gość
ja rowniez, jak margot, uwazam ze milosc nie istnieje. wg mnie na poczatku to jest zauroczenie i pewnego rodzaju fascynacja druga osoba bo np jest naprawde atrakcyjna dziewczyna, a jesli juz sie zaczyna byc ze soba to wszystko znika a pozostaje tylko przyzwyczajenie do tej osoby.

Odpowiedział(a): niuniaSko, 28 października 2009, 01:14 [#odpowiedz]
0
niuniaSko
najpiekniejsza jest milosc agape..bezgraniczna i bezinteresowna.

Odpowiedział(a): smile4vere, 21 lutego 2010, 19:58 [#odpowiedz]
0
smile4vere
Ehh . Miłość .... Jedyna miłość jaką czuję to miłość do rodziny . Jakoś głupio mi słuchać , że ktośkogoś kocha , w sensie chłopak dziewczynę . Krew mnie zalewa gdy słyszę piosenki o miłości . Nie potrafię sobie wyobrazić że kogoś kocham . Jestem dziwna , wiem . Po prostu ... miłość do chłopaka czy coś mnie przeraża . Nie czuję jej . Wręcz już zapomniałam jak to jest kogoś kochać . I wcale mi tego nie brakuje . Staram się nie zakochiwać . Miłość ... eh , jak narazie to dla mnie inny świat . I przepraszam , ale kiedy widzę zakochanych to myślę , jakie to głupie . Może się kiedyś wyleczę z takiego nastawienia

Odpowiedział(a): Esme1234, 13 maja 2010, 09:53 [#odpowiedz]
0
Esme1234
Miłość ogłupia... Sprawia, że nie jesteśmy w stanie myśleć racjonalnie, przynajmniej ta w początkowej fazie... Dla mnie mogłoby jej nie być.

Odpowiedział(a): Adrienko, 08 listopada 2010, 18:47 [#odpowiedz]
0
Adrienko
Od niedawna naprawdę kocham... I sama jestem kochana.
To wspaniałe uczucie
Nigdy nie wierzyłam w miłość, ale i na mnie przyszła kolej

Kocham Cię W. Z.

Odpowiedział(a): malinowa, 10 lutego 2011, 16:54
0
malinowa
mam tak samo, miłość to coś wyjątkowego i przekonać się można tylko kochając i bedąc kochanym , tego zwyczajnie nie da się opisać

Odpowiedział(a): Mniszek, 25 grudnia 2010, 12:24 [#odpowiedz]
0
Mniszek
Co to jest miłość?
Oto:
http://www.pozdrowienie.dbv.pl
>>--->

Odpowiedział(a): Aorta, 09 sierpnia 2011, 20:11 [#odpowiedz]
0
Aorta
Miłość jest tak dziwna, że jej po prostu nie rozumiem, a co za tym idzie nie potrafię jej zinterpretować.

Odpowiedział(a): Mrozu, 21 sierpnia 2011, 20:16 [#odpowiedz]
0
Mrozu
to zrozum miłość jest piękna tylko trzeba ją zrozuumieć , posłuchaj serca a nie siebie trzeba ją zrozumieć sercem

Odpowiedział(a): Aorta, 21 sierpnia 2011, 21:40
0
Aorta
Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
12
31
26
27
12
16
31
24
12
21
28
16
19
21
10

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (768)Dom (1033)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (452)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (385)
Motoryzacja (290)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (493)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (844)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18149, Odpowiedzi: 327795