Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

1
tolcia
JEDEN KG GRUSZEK KOSZTUJE O 100% WIĘCEJ NIŻ JEDEN KG. ŚLIWEK.dOMINIKA KUPIŁA DWA KG.ŚLIWEK I JEDEN KG.GRUSZEK I ZAPŁACIŁA 200 ZŁ .ILE KOSZTUJE KILOGRAM ŚLIWEK ?
Pytanie zadał(a) tolcia, 13 listopada 2010, 18:16
PROSZĘ O POMOC
tagi: matematyka

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (1)

Odpowiedział(a): Puszek1245, 13 listopada 2010, 19:18 [#odpowiedz]
0
Puszek1245
Przyjmijmy, że śliwki to x. Skoro gruszki kosztują o 100% więcej niż śliwki, to są 2 razy droższe. Czyli gruszki to 2x.
Skoro kupiła 2 kg śliwek [ 2 * x ] i[+] 1 kg gruszek [2x] to razem wychodzi[=] 4x.
Hm, dzielisz kwotę 200zł na 4[ bo tyle jest x ] i wyjdzie Ci cena 1 kilograma śliwek.
200 / 4 = 50.
1 kg sliwek kosztuje 50 zl.
[drogo w ch.. xD]

No a jesli się mylę, to jestem ułomem

Ps: w razie problemów z zadaniami z matmy pisz do mnie na PW i nie zaśmiecaj Pytajni Albo leć na zadane.pl.
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
8
7
11
18
18
3
9
7
18
10
119
34
134
159
70

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (766)Dom (1032)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (452)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (385)
Motoryzacja (290)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (488)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (838)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18135, Odpowiedzi: 327776