Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

35
gialnamedal
Co sądzicie o zakazie antykoncepcji przez Kościół Katolicki?
Pytanie zadał(a) gialnamedal, 25 kwietnia 2009, 22:59
Ja jakoś nie znajduję logicznego wyjaśnienia tego zakazu, mimo usilnych starań. Czy to nie przypadkiem kaprys księży, jak post w wigilie, czy przed stu laty, post 12 godzinny przed przyjęciem komunii, który teraz jest juz tak zapomniany, że aż smieszny. Czy myślicie, że tak będzie za 100 lat z gumkami, że uchylą i zapomną, a nam trują?
tagi: religia sex

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (35)

Odpowiedział(a): gentelmanpaul, 25 kwietnia 2009, 23:24 [#odpowiedz]
0
gentelmanpaul
kosciol (pismo) mowi kochajcie sie i rozmnazajcie. a z gumka to mozna raczej tylko przyjemnosc czerpac bo ciezko sie raczej rozmnozyc. podobnie tabletki czy inne srodki, a kosciol nie moze namawiac do robienia sobie dobrze tylko popiera prokreacje (mimo przeludnienia w afryce, azji czy krajach 3-go swiata) ja tez uwazam, ze lepsza antykoncepcja niz potem przypadkowe dzieci umierajace z glodu.....

Odpowiedział(a): JON, 26 kwietnia 2009, 13:49 [#odpowiedz]
0
JON
jak to przypadkowe dzieci ,też jesteś ? nie wiesz co robisz? używaj rzeczy zgodnie z przeznaczeniem

Odpowiedział(a): Szenioritta, 26 kwietnia 2009, 15:31 [#odpowiedz]
0
Szenioritta
po pierwsze: kościół w wielu rzeczach nie ma racji (dlaego odeszłam). Po drugie: załóżmy że jest Bóg i ten Bóg dał człowiekowi rozum. Człowiek za pomocą rozumu wynalazł gumki. Dlaczego wiec miał by ich nie wykorzystać, skoro zostały wymyslone dla dobra człowieka (chodzi mi nie tylko o przyjemność płynącą z seksu, ale np. o choroby weneryczne, przed którymi chroni zabezpieczenie).

Odpowiedział(a): marzenka2605, 27 kwietnia 2009, 12:53 [#odpowiedz]
0
marzenka2605
Myślę że zakaz antykoncepcji nie jest do końca zły ponieważ stosowanie antykoncepcji w małżeństwie nie jest w porządku, ale tak ogólnie to nie powinna być zakazana..

Odpowiedział(a): Blue, 27 kwietnia 2009, 21:26 [#odpowiedz]
0
Blue
Kościół zwykle wtrąca się w sprawy, w których nie powinien mieć nic do gadania. Jakby księżom znieść celibat, to by i nic przeciw gumkom nie mieli. A tak to taki pies ogrodnika - sam nie może, i innym zabrania. Co Kościołowi do zabezpieczeń przed niechcianą (podkreślam) ciążą? Antykoncepcja nie, aborcja nie, in vitro nie... Ciekawe, co jeszcze wymyślą? Zakaz seksu przed małżeństwem, karany ekskomuniką?
Uważam, że Kościół za bardzo stara się wpływać na niektóre dziedziny życia, często zupełnie nie związane z wiarą. I tym się trochę ośmiesza, zwłaszcza w oczach niewierzących. Zasady wymyślają ludzie (nie ma o tym wzmianek w Biblii i innych pismach, to nowy 'wynalazek') i odnoszę wrażenie, że im dziwniejsza ta zasada, tym bardziej Kościół stara się wprowadzić ją w życie, nawet kosztem własnej reputacji. Ot, żeby przypomnieć o swoim istnieniu.

Odpowiedział(a): Nazgan, 27 kwietnia 2009, 22:11 [#odpowiedz]
0
Nazgan
tak a potem masz 14 dzieci z swojego związku i jestes baaaardzo szczęsliwy... kościół to banda ignorantów. Blue dobrze gada

Odpowiedział(a): kurekq, 27 kwietnia 2009, 23:06 [#odpowiedz]
0
kurekq
Dajcie spokój z tym ekskomuniką. Ja już takie rzeczy publicznie mówiłem o KK, że dawno powinni mnie stamtąd wywalić.
Oczywiście, że zakaz antykoncepcji przez Kościół jest absurdalny. Przecież, przez antykoncepcję nie umiera żadne życie, więc o co chodzi? Bóg tak skonstrułował człowieka, że ten odczuwa potrzebe seksu. Gdyby uprawiał za każdym razem seks, kiedy odczuwa potrzebe miałby po kilkanaście dzieci... A powstrzymywanie się to walka z tym co jest naturalne.
3x NIE

Odpowiedział(a): gialnamedal, 27 kwietnia 2009, 23:56 [#odpowiedz]
-2
gialnamedal
Zgadzam sięz wami. Dziękuję za wypowiedzi. Zapraszam do dalszej dyskusji. także uważam, ze wchodzenie Kościoła ludziom do łóżka jest nie halo.
W całej historri KK pokutuje ta negatywana seksualność histeryków -moralistów Kościoła.
Polecam książkę KARLHEINZ DESCHNERa
"Opus diaboli
PIĘTNAŚCIE BEZKOMPROMISOWYCH ESEJÓW O PRACY W WINNICY PAŃSKIEJ"
Do ściągnięcia z netu. Krytyka KK na najwyższym poziomie i odpowiedzi na wiele wiele pytań.
jakby co mogę przesłać mailem, bo mam.

Odpowiedział(a): gość, 28 kwietnia 2009, 19:14 [#odpowiedz]
0
gość
zakaz antykoncepcji? głupota. po to są prezerwatywy, żeby ich używać. Jeśli ktoś po prostu nie chce mieć dzieci,albo chce, ale w jakiś 'rozsądnych ilościach' to znaczy, że ma nie uprawiać seksu? no chore. wszystko jest dla ludzi, moim zdaniem

Odpowiedział(a): gość, 01 maja 2009, 04:06 [#odpowiedz]
0
gość
Glupota.Jakim prawem jakis pacan bedzie decydowal o czyim zyciu seksualnym.Jakby kazda kobieta tak robila jak oni mowia to bylo by "CO ROK TO PROROK".Poza tym czy jeszcze za malo dzieci jest na swiecie ktore z glodu i chlodu umieraja .....A kosciol -to co ja wiem- nie kwapi sie do pomocy.

Odpowiedział(a): gość, 01 maja 2009, 19:05 [#odpowiedz]
0
gość
nie wiem co o tym myslec, ale wiem, ze lepsza antykoncepcja, niz aborcja, dlatego nia mam nic przeciwko.

Odpowiedział(a): wietzkov, 02 maja 2009, 00:13 [#odpowiedz]
0
wietzkov
ja preferuje naturalne metody polegające na umiejętności obsługiwania swojego wacka.
pigsy są w mniejszym lub wiekszym stopniu [ale jednak zawsze] szkodliwe, gumki.... brrr, nawet nie chce o tym myslec,a jak facet mysli obiema glowkami to nic zlego sie nie stanie.

ale co ma do tego kosciol...?
nie pojmuje.

Odpowiedział(a): muminek1177, 02 maja 2009, 19:00 [#odpowiedz]
0
muminek1177
Każda wiara rządzi się jakimiś prawami,jeśli nie podoba się wam zakaz stosowania antykoncepcij w KK to nikt was tam nie trzyma.Chcielibyście aby KK akceptował antykoncepcje,aborcje,eutanazje ale o Bogu zapominacie,człowiek nie żyje tylko po to by korzystać z życia i dla przyjemności.A ci stąd którzy nie wierzą może niech nie piepr**głupot.
Niektórzy kiedyś pisali jestem katolikiem wierzącym ale nie praktykującym to coś w stylu jestem żonaty ale od dnia ślubu nie uprawiam seksu.

Odpowiedział(a): Blue, 02 maja 2009, 20:07 [#odpowiedz]
1
Blue
"o Bogu zapominacie,człowiek nie żyje tylko po to by korzystać z życia i dla przyjemności"

Muminek, sugerujesz, że człowiek ma rezygnować z przyjemności i rozsądnego gospodarowania własnym życiem tylko dlatego, że Bóg tak chce?

Bóg jest wymysłem ludzi, którzy tak mocno w niego wierzyli, że teraz twierdzą, że to on im każe robić te wszystkie głupoty. Jezus może i kazał Piotrowi Apostołowi budować Kościół, ale na pewno nie miał na myśli tego, co się dzieje obecnie (Jezusa traktuję tutaj jako postać historyczną, pewnego rodzaju przywódcę duchowego, na pewno nie jako boga). Jezus głosił konieczność bycia dobrym dla innych i szerzenia tej nauki. Nie kazał siebie czcić. Nie kazał swoim uczniom zmieniać swojego życia, oni robili to z własnej woli. Nie kazał im ingerować w życie innych, mieli szerzyć naukę o dobroci wobec bliźniego. Tyle faktów historycznych, znanych z pism kronikarzy rzymskich, a więc nieprzychylnych nauce Jezusa. Dalej zaczynają się machlojki Kościoła, który dopasowywał wiarę do swoich potrzeb. Kościół głosi świętość każdego życia, więc jeszcze mogę zrozumieć protesty wobec aborcji i eutanazji. Ale antykoncepcja? To jeszcze nie życie, co najwyżej materiał genetyczny. Kościół, zamiast protestować, powinien się zastanowić, co jest mniejszym złem - antykoncepcja czy niechciane dzieci.
Poza tym, to jałowy spór. Nawet jakby Kościół całkowicie zabronił stosowania jakiejkolwiek antykoncepcji ludzie i tak by to olali, bo po takim zakazie K. straciłby już resztki twarzy.

Odpowiedział(a): gość, 04 maja 2009, 22:21 [#odpowiedz]
0
gość
Nie piszę że w życiu trzeba mieć czas na jedno i drugie,w szczególności na drugie.
,,Bóg jest wymysłem ludzi''to Twoje zdanie i to Ty w to wierzysz ale kiedyś to się zmieni jak będziesz stary i schorowany stał nad grobem i wcale nie będzie zapóźno jeśli nie Twoje życie nie ma sensu.
,,Nie kazał siebie czcić'' a ,,Nie będziesz miał Bogów cudzych przedemną" a dzisiaj to TV,Net i wiele innych współczesnych rozrywek.
,,tylko dlatego, że Bóg tak chce?''a czy to niewystarczający powód.
To nie KK straciłby resztki twarzy a ludzie którzy żyli by wbrew nauce kościoła i nazywali by się katolikami.
Tak jak pisałem NIKT NIKOGO W KOŚCIELE NA SIŁE NIE TRZYMA.
,,Co Kościołowi do zabezpieczeń przed niechcianą (podkreślam) ciążą''-6 NIE CUDZOŁÓŻ to.
Piszesz dużo ale ,,to się kupy nie trzyma"Pozd

Odpowiedział(a): Blue, 06 maja 2009, 11:06
1
Blue
1. Nie sądzę, żeby coś się miało zmienić, i nie jest to tylko czcze gadanie. Wmawianie sobie rzeczy nieprawdziwych tylko szkodzi.
2. Owszem, 1 przykazanie, czyli ZAKAZ oddawania czci INNYM bogom. Tylko że nie spotkałem się z fragmentem NT, w którym Jezus mówi, że ludzie mają się do niego modlić i czcić, bo jest osobą boską. To apostołowie uznali to za słuszne, chyba po przemienieniu na Taborze, nie jestem pewien.
3. Powód trochę niewystarczający. Chcesz powiedzieć, że Bóg nakazuje ludziom rezygnowanie z przyjemności, dając im wcześniej coś takiego jak popęd seksualny?
4. Sorry, jeśli to z twarzą Kościoła wyszło tak uogólnione. Jako Kościół potraktowałem tu ludzi decydujących o wierze, nie wierzących. Czyli tych 'z góry' hierarchii.
5. Eh, "Nie cudzołóż". No tak. Nie ma to jak użycie przykazania jako remedium na wszystko. Zawsze można je przekręcić i dostosować do własnych potrzeb. Tylko że to przykazanie pierwotnie odnosiło się do tego, żeby nie sypiać z cudzym/ą mężem/żoną. Czyli nie zdradzać. Z antykoncepcją ma to niewiele wspólnego. (Jeśli ma, to proszę, napisz, co?)

Może i piszę dużo, tu masz rację Ale taki już mam sposób pisania - długie, rozbudowane zdania i kilka możliwych rozwiązań. Spróbuję pisać zwięźlej. Tylko nie wiem, dlaczego 'to się kupy nie trzyma'? Trzyma się, trzyma, tylko trzeba podejść do tego obiektywnie. Dla Ciebie każdy mój argument i tak będzie nieprawdziwy, bo patrzysz na to z perspektywy kogoś wierzącego. Ja piszę: 'niechciana ciąża', a Ty mi rzucasz 6. przykazaniem - a to się trochę rozbiega.

Odpowiedział(a): muminek1177, 04 maja 2009, 22:28 [#odpowiedz]
0
muminek1177
Nie lubię gości ale tak wyszło

Odpowiedział(a): gość, 05 maja 2009, 13:18 [#odpowiedz]
-4
gość
Antykoncepcja. Moim zdaniem jest tylko kwestią czasu kiedy kościół przyzwoli na sztuczne metody a. /tak po prawdzie to i naturalne metody antykoncepcji, sorry "regulacji urodzeń" są bezsensowne z samego założenia. Skoro "kochanie się", miłość fizyczna ma służyć wzmacnianiu uczuć i pogłębianu więzi (kościół wcale nie gani przyjemności związanych z seksualnością - uwaga-małżeńską!) to "kochanie się" w dni niepłodne nie jest prokreacją! Prokreacja to "działania mające na celu spłodzenie potomstwa". Poza tym jak kościół, papież, biskupi, księża itp. mogą radzić cokolwiek w tematyce na której KOMPLETNIE nie mają prawa się znać!? (Jedynie "gdybają" - TEORETYCZNIE! - jak ktoś, kto nie doświadczył pewnych przeżyć, stanów, emocji itp. może w ogóle o nich mówić, wydając w dodatku opinie, że coś jest dobre czy złe? Podobnie jak np. mężatka "seksująca się z mężem" ma opowiadać księdzu o tym co "niezgodnego z nauką kościoła" robiła sama czy z mężem?
Paranoja

Odpowiedział(a): Bielasso, 11 maja 2009, 19:54 [rozwiń] [#odpowiedz]
-8

Odpowiedział(a): natussia100, 31 maja 2009, 16:39 [#odpowiedz]
0
natussia100
Moim zdaniem to jedna wielka ściema... Niektorzy Księża ..mozna nawet powiedziec ze większość są pedofilami także.. ^^
Każdy robi co chce.. wiadomo zabijać i rzeczy takiego typu no to wiadomo nie... ale uprawiać seks moze kazdy no bez przesady.. antykoncepcja byla jest i bedzie o!

Odpowiedział(a): muminek1177, 31 maja 2009, 16:59
0
muminek1177
Chyba w życiu nie należy przyrównywać się do ludzi którzy stoczyli się na dno i trwać w świadomości że jest się lepszym ale mieć jakiś cel i do niego dążyć.Każdy ma wolną wole i kieruje swoim życiem jak chce i za siebie odpowiada.więc nie rozumiem Twojej wypowiedzi,można prosić jakieś szczegóły

Odpowiedział(a): gość, 21 czerwca 2009, 13:23 [#odpowiedz]
0
gość
kompletnie nie wiecie o czym mówicie

Odpowiedział(a): gość, 26 czerwca 2009, 21:12 [#odpowiedz]
0
gość
jeżeli ci nie pasuje to się do tego nie stosujesz. Antykoncepcja to naruszanie podstawowych zasad panujących w naturze. Widzieliście kiedyś małpy kochające się z kondomami, albo krowy uprawiające seks w dni niepłodne? To nie jest widzimisię księży, tylko przeciwstawianie się dzisiejszemu sposobowi życia. Choci o to, że życie to nie tylko przyjemność, i trzeba brać odpowiedzialność za to, co się robi.

Odpowiedział(a): gość, 12 lipca 2009, 16:14 [#odpowiedz]
-3
gość
małpy mają okres dwa razy w roku lub raz i tak samo często owulację (jeżeli wiesz co to jest) a kopulują znacznie czściej.A krowy nie kopulują tylko dlatego że byki oddziela się od nich tak samo jak ogiery od klaczy bo by się działo

Odpowiedział(a): Santriel, 18 lipca 2009, 20:27 [#odpowiedz]
1
Santriel
To jest chyba jedyna rzecz, która budzi we mnie mieszane uczucia. Antykoncepcja - myślę, że tylko prezerwatywy. Jestem przeciwny wszelkim tabletkom wczesnoporonnym.
Zawsze lepsza gumka niż aborcja...
Może to i po części w trosce o zdrowie i ogólnie życie. W krajach biednych zmniejszyłoby liczbę zarażonych HIV, chorobami wenerycznymi, sprawę przeludnienia i głodu. W sumie, to gumka nie zabija życia, a czasem je ratuje...

Szenioritta, twój tok rozumowania (sic!) mnie rozśmiesza. "Bóg dał człowiekowi rozum. Człowiek za pomocą rozumu wynalazł gumki". Jasne. I broń palną, i białą, i masowego rażenia, i ateizm. Szkodliwe substancje, gazy bojowe... Toż to przecież grzech z nich nie korzystać!

Odpowiedział(a): haha20, 24 lipca 2009, 00:05 [#odpowiedz]
0
haha20
problem w tym ze kościól sam tak na prawde nie wie kiedy zaczyna się zycie...czy jest nim zygota? czy pojedyncze plemniczki czy jajeczka..serio sami nie mogą tego zdefiniować..więc te zakazy to absurd! że aborcja..to jasne, ale in-vitro..pomaga bezpłodny cieszyć się z bycia rodzicem, tego kościół nie dostrzega. . . Ktoś musi w końcu dac temu spokój bo to się juz robi chore

Odpowiedział(a): Santriel, 26 lipca 2009, 22:00
0
Santriel
Widzisz - naukowcy też tego nie wiedzą. Dziecko poddawane aborcji traktuja jako embrion, komórkę. Tylko aborcji najczęściej się dokonuje, gdy dziecko ma po części serce, nerwy itd.

Która komórka ma serce?!

Uważam, że lepszym wyjściem jest adopcja, niż in vitro. Jeśli kocha się dzieci i chce się je mieć, to ma się świadomość tego, jak wiele z nich potrzebuje rodzinnego domu...

Odpowiedział(a): gość, 26 lipca 2009, 20:09 [#odpowiedz]
0
gość
Przez idiotyczną politykę kościoła katolickiego epidemia AIDS w Afryce jest nie do ogarnięcia. Za tak krótkowzroczną politykę kościoła podziękować należy Janowi Pawłowi II, niech spoczywa w pokoju.

Odpowiedział(a): muminek1177, 26 lipca 2009, 21:43 [#odpowiedz]
0
muminek1177
A co ma polityka KK do epidemii aids w afryce,a co, może KK w polsce ma tirami do afryki prezerwatywy wysyłać i lekarzy którzy będą im tłumaczyć co się z tym robi.A KK w afryce promuje wstrzemięźliwość a nie całkowite odrzucenie antykopcepcji.I jeśli chodzi o krótkowzroczność to taki jest twój punkt widzenia.
Co głupota nie boli...

Odpowiedział(a): gość, 14 sierpnia 2009, 20:02 [#odpowiedz]
0
gość
Kościołowi chodzi o to, że wg niego seks przeznaczony jest tylko dla małżonków. Jako akt małżeński. Dla ludzi, którzy są dojrzali i połączeni obrączką.
A głównym celem i zadaniem małżeństwa jest płodzenie dzeci, wydawanie na świat potomstwa. Antykoncepcja to seks bez żadnych zobowiązań, przyjemność bez myślenia o konsekwencjach. Seks to wg Kościoła na tyle ważny akt, że powinien ponieśc za sobą konsekwencje, takie jak ewentualne myślenie o ciąży.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 07 października 2009, 14:21 [#odpowiedz]
0
GosiaczekOsa
a ja mówié BULSZIT

Odpowiedział(a): listless, 25 kwietnia 2011, 23:16 [#odpowiedz]
0
listless
moim zdaniem kościół katolicki ma tendencje do zabierania głosu w sprawach, które nie ich nie dotyczą - nie mają o pewnych rzeczach pojęcia, a starają się w tych kwestiach wywierać wpływ na ludzi.
co ksiądz żyjący zgodnie z kościelnymi zasadami ma wspólnego z seksem ? nic . i szczerze te wszelkie obwarowania wokół seksu wyglądają trochę jak działanie w myśl zasady "sam nie mam, nie pozwolę by inni mieli" .
nie chodzi tu o to, że zabraniają współżycia przed ślubem, a seks jest przyjemny i dlatego są źli. po prostu kościół to ludzie. tacy sami jak my, a reguły ustalane przez kościół nie są prawem Boga tylko wymysłem ludzi . nauka kościoła jest oparta na tym co głosił chrystus ale de facto jest stworzona przez ludzi, tak samo omylnych jak każdy tutaj. śmieszy mnie ślepe zapatrzenie w kościół i nie umiem go pojąć. i wiecie co ? coraz bardziej skłaniam sę ku temu, że ludzie Boga wymyślili sami bo potrzebują autorytetu i iluzji bezpieczeństwa. a ta banda cwaniaków siedząca w watykanie wykorzystuje ludzką naiwność i skłonność do poddawania się wpływom. a sam zakaz antykoncepcji jest dla mnie absurdem. to, że ktoś nie czuje się gotowy i na tyle dojrzały by wziąć na siebie odpowiedzialność za życie i wychowanie dziecka, oznacza, że nie może mieć prawa do oddania się komuś ? wiadomo, że seks nie jest jedyną podstawą miłości, ale jakąś formą jej wyrazu, a ja nie widzę potrzeby rezygnowania z niego tylko dlatego, że kilku podstarzałych facetów nie ma postępowych poglądów.

zresztą zmienił się trochę plan. nie wiem czy słyszeliście ale papież wydał dekret, czy jak to się tam nazywa, zakazujący zamieszkania razem przed ślubem, a jeżeli para złamie ten zakaz to grzech śmiertelny nie spada na nią tylko na rodziców owych młodych ludzi

Odpowiedział(a): szczygielek, 30 marca 2012, 14:39 [#odpowiedz]
0
szczygielek
Ja sądzę, ze Kościół zdecydowania przesadza w kwestii antykoncepcji. Dla mnie to głupota, każdy powinien robić to co mu odpowiada, ważne by nie krzywdzić innych. Ja akurat jeśli chodzi o antykoncepcję to jestem za metodami naturalnymi ale ze względów zdrowotnych. Stosuję metodę objawowo-termiczną przy pomocy cyclotestu i jest ok. Ale nie potępiam osób stosujących inne metody

Odpowiedział(a): lilka50, 19 lipca 2019, 14:25
0
lilka50
Nie prawda grzechy dzieci nie spadaja na rodzicow i odwrotnie ,kazdy za siebei odpowiada.

Odpowiedział(a): lilka50, 19 lipca 2019, 14:21 [#odpowiedz]
0
lilka50
Zastanawialam sie wiele razy, sluchalam w RM wiele wypowiedzi ksiezy prof na tematy wspolzycia,ale zaden nie powiedział czy jest zapisane w Bibli jak ludzie maja wspolzyc.Wszystko wymysl ksiezy,bo w Pismie Swietym nie znalazalam zadnej wzmianki na ten temat.Sa przykazania i trzeba sie do nich stosowac,nie zabijac,a zabezpieczanie sie nie usmierca istoty.

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
17
22
11
23
24
15
25
27
26
39
25
30
29
26
43

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (767)Dom (1032)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (452)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (385)
Motoryzacja (290)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (493)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (842)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18145, Odpowiedzi: 327787