Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

3
wezstern
Na pryszcze
Pytanie zadał(a) wezstern, 31 sierpnia 2017, 15:35
Sprawdź już teraz, co będzie najskuteczniejsze w leczeniu trądziku. Zaufaj naturalnym produktom - https://poznajsevolium.pl/
tagi: na trądzik

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (3)

Odpowiedział(a): Kajtonia, 09 października 2018, 12:34 [#odpowiedz]
0
Kajtonia
Warto zadbać o szybkie i skuteczne wyleczenie trądziku. Ja niestety mocuję się z bliznami potrądzikowymi już od lat.

Odpowiedział(a): rozbojka2, 09 października 2018, 14:29 [#odpowiedz]
0
rozbojka2
To zainwestuj sobie koniecznie w http://www.neonail.pl/katalog/beauty/urzadzenia-kosme tyczne/rollery/ Taki derma roller bardzo skutecznie niweluje tego rodzaju blizny. Wiem po mojej znajomej, która też miała bardzo poważny problem z cerą.

Odpowiedział(a): Dagmareczka, 24 lipca 2022, 18:19 [#odpowiedz]
1
Dagmareczka
Charakterystyczne są następujące zmiany skórne: pryszcze (małe pęcherzyki wypełnione ropą), zaskórniki (comedones), grudki (głównie zaczerwienione obszary skóry), krosty (większe pęcherzyki wypełnione ropą) i tłusta skóra. W trądziku występuje zwiększona produkcja łoju w pęcherzykach łojowych oraz zwiększone rogowacenie (*). Zwiększone martwe komórki skóry z mieszków gruczołów łojowych tworzą stabilny zrogowaciały korek u ujścia mieszków. Łój nie może więc spływać na powierzchnię skóry, gromadzi się i rozszerza pęcherzyk łojowy. Prowadzi to do powstania zaskórnika jako podstawowej zmiany skórnej w trądziku. Początkowo rozwija się zwykle zamknięte komedo. Ten łojowy guzek rogowy jest rozpoznawalny jako zabarwione na skórze, wielkości łebka szpilki, półkuliste wzniesienie i stanowi dobrą pożywkę dla bakterii. Ma tendencję do zapalenia i gromadzenia się ropy, ponieważ ciśnienie nie może uciec na zewnątrz. Zamknięte comedo może również zmienić się w otwarte comedo. Otwór pęcherzykowy rozwiera się, odsłaniając czarny środek. Nie jest to brud, jak się często zakłada, ale pigmentowany rogowy korek lipidowy utleniony przez tlen. Zaskórniki mogą zniknąć, ale zazwyczaj pojawiają się zmiany zapalne. Jest to częściowo spowodowane aktywnością metaboliczną bakterii w mieszku łojowym, zwłaszcza propionibacterium acnes, które są również obecne we florze zdrowej skóry. Bakterie rozkładają substancje tłuszczowe z nagromadzonego łoju, a powstałe produkty przemiany materii przyciągają komórki zapalne. W efekcie w okolicy pęcherzyka łojowego mogą rozwijać się grudki i krostki. Skóra tłusta powstaje, gdy gruczoły łojowe produkują zbyt dużo tłuszczu w organizmie (sebum). Górna warstwa skóry (warstwa rogowa) grubieje, a pory skóry rozszerzają się. Skóra często wydaje się słabo ukrwiona i blada. Jest również tłusta i ma tendencję do tworzenia zaskórników i pryszczy, ponieważ pory gruczołów łojowych są często zatkane. W zdrowej skórze pory produkowane przez gruczoł łojowy mogą odprowadzać sebum. Kiedy pory są zatkane płatkami skóry, gromadzi się w nich sebum. Skutkuje to stanem zapalnym i gromadzeniem się ropy w porach.

Jakie czynniki wpływają na rozwój trądziku? Tradycyjnie zakładano, że do rozwoju trądziku przyczynia się zwiększona aktywność gruczołów łojowych (łojotok) oraz wzmożona keratynizacja (hiperkeratoza), co skutkuje zwiększoną kolonizacją skóry bakteriami i reakcjami zapalnymi. Obecnie uważa się jednak, że w proces chorobowy może być zaangażowanych wiele różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych (*): Według obecnych ustaleń, stan zapalny nie jest reakcją wtórną, ale najprawdopodobniej jest źródłem zmiany skórnej. Zgodnie z tym, trądzik od początku jest chorobą zapalną. Mówi się, że czynniki dziedziczne odgrywają ważną rolę w rozwoju trądziku. U kobiet nieregularny cykl miesiączkowy i ciąża wpływają na przebieg trądziku. Klimat - w tym wilgotność i promieniowanie UV - jak również inne czynniki środowiskowe mogą odgrywać rolę w poszczególnych przypadkach. Trądzik może być wywołany lub pogorszony przez wiele leków. Wpływ czynników psychologicznych, takich jak stres, na rozwój trądziku nie został jeszcze udowodniony. Często jednak mają one znaczenie w przebiegu choroby. Męskie hormony płciowe (androgeny), lipidy skóry i regulujące neuropeptydy (substancje przekaźnikowe o aktywności hormonalnej i niehormonalnej uwalniane przez komórki nerwowe) wydają się być znacząco zaangażowane w rozwój trądziku. Uważa się, że u niektórych pacjentów czynniki dietetyczne mają wpływ na przebieg choroby. Dieta bogata w cukier i węglowodany, np. czekolada, miód, dżem, powoduje duże wydzielanie insuliny, co może ewentualnie pogorszyć stan skóry. Wysokie spożycie mleka (krowiego) i produktów mlecznych ma podobno ten sam efekt. Ogólnie rzecz biorąc, rola diety w trądziku pozostaje kontrowersyjna. Specjalna "dieta trądzikowa" nie jest zalecana zgodnie z aktualną wiedzą. Wpływ dymu papierosowego jest kontrowersyjnie omawiany, gdyż w różnych badaniach dochodzono do różnych wyników. Probionibacterium acnes (P. acnes) jest częścią zdrowej flory skóry u większości ludzi i wydaje się być bardziej zaangażowana w późniejszym etapie rozwoju trądziku. Kiedy por zostaje zablokowany z powodu zwiększonej produkcji łoju, ta beztlenowa bakteria namnaża się i wydziela substancje, które niszczą ścianę porów. Dzięki temu inne bakterie (np. Staphylococcus aureus) mogą dostać się do porów skóry i wywołać zapalną zmianę trądzikową.

Źródło: http://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/pielegnacj a-skory/tradzik/

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
2
1
2
1
0
1
0
0
0
2
0
14
7
3
1

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (756)Dom (1024)
Edukacja i szkoła (794)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (447)Inne (4930)
Komputery i Internet (1040)Kulinaria (238)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (375)
Motoryzacja (287)Muzyka i taniec (836)
Podróże (278)Polityka (118)
Praca (445)Prezenty (178)
Rozrywka (476)Sport (313)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (696)Zdrowie (833)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18036, Odpowiedzi: 327618