Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

54
igla16
Wpadka
Pytanie zadał(a) igla16, 19 września 2011, 23:00
Hey! Mam pewien problem. Dzisiaj z moim chłopakiem kochaliśmy się, ale pękła nam gumka. Zaraz po tym zebraliśmy się do kupy i pojechaliśmy na ostry dyżur ginekologiczny po tabletkę "po". Niestety, lekarka nie zgodziła się na wypisanie recepty i powiedziała, że możemy pojechać do któregoś ze szpitali, których adres nam podała. Z tym że tylko tam odpłatnie moglibyśmy dostać receptę, a akurat stan naszych portfeli zaspokaja tylko wykupienie leku. Zupełnie nie wiem, co mam robić. Mam 19 lat, nie chcę być matką, bo jestem jeszcze na to zbyt młoda, poza tym nie jestem na tyle dojrzała, by opiekować się maleństwem. Co robić? Mój ginekolog jutro nie przyjmuje, lekarka pierwszego kontaktu za Chiny ludowe nie wypisze mi recepty(bulwersowała się, kiedy przyszłam do niej, żeby poprosić ją o Ketonal, więc...), a moja ciocia, która jest ginekologiem jest za granicą. Mam totalny chaos w głowie, mam jeszcze ponad 60h na przyjęcie tabletki "po", ale zupełnie nie wiem jak ją zorganizować. Macie jakieś pomysły? Chciałabym ją przyjąć jeszcze jutro.

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (54)

Odpowiedział(a): maria666avaria, 20 września 2011, 11:45 [#odpowiedz]
0
maria666avaria
Jak to nie zgodziła się, żeby wypisać receptę

Odpowiedział(a): listless, 20 września 2011, 15:21
0
listless
też to dla mnie dziwne. na pogotowi ginekologicznym to raczej nie pracują czy nie powinni pracować lekarze zasłaniający się klauzulą sumienia czy coś.. no bo jaki jest wtedy sens tego pogotowia ? chyba że istnieją jakieś przeszkody zdrowotne.. ale nie wiem nie ma raczej co liczyć na przychodnię bo będzie trzeba czekać . hm.. a nie ma nigdzie w pobliżu innego p. ginekologicznego ? nic mi do głowy nie przychodzi .

Odpowiedział(a): Bielasso, 20 września 2011, 15:26
0
Bielasso
Zazwyczaj jest 1 a pog gin. jest nie tylko od wpadek a głównie jest od porodów i stanów nagłych w czasie ciąży i jakichś ew stanów nagłych w ginekologii czyli jak coś dziwnego zaczęło się dziać z ci....

Odpowiedział(a): Bielasso, 20 września 2011, 15:44
0
Bielasso
Nie wiem czy to nie jest tak że te tabsy są przepisywane tylko w sytuacjach ekstremalnych typu gwałt...

Odpowiedział(a): Puszek1245, 20 września 2011, 13:42 [#odpowiedz]
0
Puszek1245
Ludzie latami starają się o dziecko, a inni traktują je przedmiotowo, jak śmieć, który zawsze można wyrzucić.. :/

Odpowiedział(a): listless, 20 września 2011, 15:25
2
listless
takim tekstem można uraczyć kogoś kto idzie do łóżka i w ogóle się nie zastanawia nad zabezpieczeniem etc. oni o nie zadbali ale zawiodło więc oskarżanie o przedmiotowe traktowanie jest nie na miejscu

Odpowiedział(a): Bielasso, 20 września 2011, 15:29
0
Bielasso
Tak Puszku feee. Text nie na miejscu i nie krzyw się tak

Odpowiedział(a): czyczek, 20 września 2011, 16:16
0
czyczek
Aaa co Ty byś chciał mieć wpadkę teraz, bo gumka pękła Postaw się w ich sytuacji! Bo wątpię żebyś chciał mieć taką..

Odpowiedział(a): Puszek1245, 20 września 2011, 16:36
3
Puszek1245
Pękła, to pękła. Jeśli ktoś jest gotowy na stosunek, to powinien także być gotowy na odpowiedzialnośc, takie jest moje zdanie i jeśli chcecie, to minusujcie.

Odpowiedział(a): Bielasso, 20 września 2011, 16:40
2
Bielasso
Tak walcie minusy. Pusior zmężniał i przyjmie to na klatę

Odpowiedział(a): czyczek, 20 września 2011, 16:40
0
czyczek
Rozumiem i szanuję

Odpowiedział(a): daNoitte, 21 września 2011, 10:16
0
daNoitte
A ja Cię Puszek popieram. Najpierw się myśli, później rozkłada nogi. LICZ SIĘ Z TYM, ZE UPRAWIAJĄC SEKS MOŻESZ MIEĆ DZIECKO - TAKA JEST NATURA

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 13:55
0
Bielasso
Czyli ja rozumiem że Pusior i Noitte to jeszcze prawiczki Czy już jesteście gotowi na dziecko

Odpowiedział(a): listless, 21 września 2011, 16:03
1
listless
Bielasso plus dla Ciebie

Odpowiedział(a): daNoitte, 21 września 2011, 16:57
5
daNoitte
Dla Ciebie daNoitte.
Nie, nie jestem jeszcze gotów, jestem jeszcze prawiczkiem a teraz wyjaśnij mi, co w tym zabawnego/ wstydliwego?

Odpowiedział(a): Czarnaaa, 21 września 2011, 17:51
0
Czarnaaa
Plusa mu Szacun da Noitte

Odpowiedział(a): Puszek1245, 21 września 2011, 18:02
2
Puszek1245
Oczywiście, że jestem prawiczkiem i się tego nie wstydzę

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 20:50
1
Bielasso
A gdzie ja przepraszam napisałem że to zabawne Tu raczej nie ma za wiele do śmiechu jak chłopak 21 lat i jeszcze nie widział na własne oczy... Tym bardziej ja sobie nie wyobrażam żeby zaczynać współżycie w momencie kiedy człowiek się przygotuje na dziecko bo jednak cywilizacja poszła trochę do przodu i sex to nie tylko kopulacja służąca robieniu dzieci...

Odpowiedział(a): daNoitte, 21 września 2011, 21:34
2
daNoitte
Nie musisz pisać bezpośrednio, że to zabawne, chyba, że innych Pytajników uważasz za nieinteligentnych.

A co ma tutaj wiek do rzeczy? Ty masz wg profilu 25 a zachowujesz się, jak gdybyś miał 16 i udało Ci się zobaczyć sąsiadkę topless podczas opalania.

Objaśnij mi więc, do czego seks służy? Gdyby służył do czegoś innego, to byś się z prezerwatywą na wacku urodził, a to ( chyba ) nie miało miejsca.

I co, zobaczenie gołej baby na żywo czyni Cię lepszym mężczyzną? Lepszym człowiekiem? No w czy Ty, kurdę, jesteś lepszy? Przecież to nie jest osiągnięcie.

Cywilizacja? Tak się składa, że upada. To, co kiedyś było nienormalne, prowokacyjne jest teraz pospolite. To właśnie bycie przeciwnym temu wszystkiemu czyni człowieka buntownikiem przeciwko powstałemu, abstrakcyjnemu systemowi.

A nawet, jeśli uważasz, że "cywilizacja" poszła do przodu, to zdaje się, że natura pozostaje jednak taka sama. Ona jest stała.

Odpowiedział(a): DamaKier, 21 września 2011, 21:38
0
DamaKier
Puszek masz racje.

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 21:48
2
Bielasso
Ciebie uważam za mało inteligentnego

Jak dla Ciebie to zachowuję się na 16 lat a tak się składa gościu że ten 16 latek już od 2 lat żyje z żoną i to bynajmniej nie dla tego że wpadliśmy.

Utwierdzasz mnie tylko w Twej inteligencji swoim pytaniem. Zacytuję więc fragment moje wcześniejszej odp. "Człowiek uprawia też sex po to żeby ucieleśnić swoje uczucia." Czyli kobietę pokochasz tak naprawdę dopiero kiedy będziesz w stanie utrzymać dziecko

Kiedyś się może dowiesz , i nie chodziło mi tu o zobaczenie gołej baby tylko o uprawianie sexu. To jednak trochę zmienia człowieka.

Tak cywilizacja po części upada to fakt i nie zaprzeczę ale trzeba też przyznać że idzie do przodu i pewne zmiany wychodzą człowiekowi na lepsze. To buntownik z Ciebie pełną parą Zrób kolejny bunt i sikaj na trawniki a nie do kibla.

Tak natura jest stała a człowiek od początku wykazywał się inteligencją i tym że parł do przodu, buntował się naturze i przeciwstawiał się jej.

Odpowiedział(a): daNoitte, 21 września 2011, 21:58
-1
daNoitte
No właśnie. Od dwóch lat masz żonę, a wciąż zachowujesz się, jak gdybyś miał 16 lat i to we wspomnianym wcześniej kontekście

Oj nie. Seks będzie najintymniejszym objawem miłości, ale to nie oznacza, że najgłębszym czy "ucieleśnionym". Bo jak wspominałem, zrobić to obecnie można codziennie z kimś innym i nie są tutaj potrzebne jakiekolwiek uczucia.

Czy seks zmienia? Może tych, dla których jest najważniejszym aspektem.
Buntował naturze? Dobre sobie, w którym miejscu? Gdy tylko próbował, to ta ustawiała go do szeregu z napisem "nie pyskuj". Potrafimy ją wykorzystywać dzięki rozumowi, ale nigdy nie będziemy jej przeciwni.

Sikanie na trawniki? Wiesz, to już kwestia kultury, a nie "cywilizacji", która idzie do przodu - na połamanych nogach.

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 23:47
1
Bielasso
Mało mnie obchodzi ile lat mam w twoich oczach.

Sex przedstawiasz jak sposób do kopulowania i rozmnażania więc nie wiem jaki to będzie cud. I powtórzę się więc skoro ma to być cud i objawienie miłości to możesz sobie na to pozwolić dopiero wtedy kiedy ustatkujesz się na tyle żeby móc mieć dziecko Idiotyczne to jest dla mnie.

A co Ty możesz powiedzieć czy sex zmienia czy nie Zastanów się o czym ty piszesz ? To tak jak bym powiedział że np. istnieje życie po śmierci. Pomyśl najpierw.

No tak sikanie do trawnika. Żadne ssaki lądowe nie sikają do wody. Wróć do natury i nie noś ubrań bo to będzie bardziej naturalne. Tak to jest właśnie cywilizacja bo kiedyś ludzie pierwotni nie nosili ubrań i nie sikali do wody a cywilizacja to zmieniła.

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 23:58
0
Bielasso
Na podsumowanie chciałem powiedzieć że szkoda mi cie że tak ci ktoś banie zrył :/
I powiedz mi jak możesz wiedzieć że sex nie zmienia człowieka i relacji/więzi między ludźmi I nie pisz mi tu o przelotnych akcjach bo ja nie miałem tego w żaden sposób na myśli tylko pisałem o normalnych związkach.

Odpowiedział(a): daNoitte, 22 września 2011, 09:21
-1
daNoitte
Skoro Cię nie obchodzi, ile masz lat w moich oczach, to po co drugi raz do tego nawiązujesz? Nie obchodzi ile masz, ale na ile się zachowujesz.

Ech, jak grochem o ścianę...
Seks przedstawiam jako najintymniejszy objaw miłości, a nie jako jej "ucieleśnienie". Owocem miłości dwóch osób podejmujących się tego jest dziecko. Nie służy to tylko rozmnażaniu, bo gdyby tak było, to nie płynęłaby z tego przyjemność.

Tak, dopiero wtedy. Po to, żeby Ukochana przeze mnie osoba wiedziała, że jej ot tak nie zostawię, lecz biorę odpowiedzialność za nasze dzieci i potomstwo na resztę swego życia.

Co ja mogę wiedzieć o seksie? Ze śmiercią głupi przykład. Lepszym wydaje się, że jak lekarze mogą leczyć np. raka, skoro sami na niego nie chorowali. Jeśli chcesz dalej nawiązywać do mojej wiedzy na ten temat, to znajdź lepszy kontrargument.

I Twoje ulubione sikanie. Nie czytasz ze zrozumieniem. Pisałem o kulturze, Ty znów mieszasz to z "cywilizacją".

Zryta bania też jest ciekawa. Wyjaśnij mi, na czym ta przypadłość polega? Gdzie jest zapisane, że facet w wieku 21 lat, jeszcze nie uprawiający seksu godzi w jakiekolwiek prawo, normy, czy jest to jakaś choroba? Wydaje mi się, że to jest po prostu niemodne w pewnych "postępowych" środowiskach. A to nie jest żadna wada

Odpowiedział(a): Bielasso, 22 września 2011, 11:56
2
Bielasso
Szkoda mi już czasu żeby odpisywać na to wszystko tym bardziej że to i tak bez sensu.
Pisząc że nie interesuje ile mam lat w twoich oczach nie chodziło mi o wiek realny i zachowanie.
Twój przykład z lekarzem jest strasznie do dup.y. Wiesz czemu lekarz może leczyć Otóż dla tego że nie poszedł leczyć ludzi siedząc tylko w szkole i ucząc się teoretycznie ale miał też PRAKTYKI w szpitalu. Podam ci 2 przykład który może zrozumiesz ( może nie ). Dziecko mówi że czegoś nie lubi pomimo że tego nigdy nie próbowało.
Nie mylę kultury z cywilizacją Ty nie potrafisz dostrzec że jednak kultura się zmienia wraz z cywilizacją. Kiedyś w czasie mieszkania w jaskiniach nie kulturalne właśnie było sikanie do wody. I chodzi mi tu o to że pomimo swojego wielkiego buntu to i tak poszedłeś z cywilizacją i nie zachowujesz się naturalnie. Nie założysz gumy ale ubrania nosisz. Czy człowiek urodził się z skarpetkami
Wątpię żebyś coś z tego zrozumiał czy też wyciągną jakieś wnioski. Pokazałeś mi już na jakim poziomie jest twoje rozumowanie i dla mnie to już jest zamknięta rozmowa.

Odpowiedział(a): daNoitte, 22 września 2011, 13:51
-2
daNoitte
Wolne żarty. Najpierw się mnie czepiasz, później starasz się ośmieszyć, a teraz szkoda ci czasu? Kiepściutko.

Ale praktyką nie jest zachorowanie. Tak samo, jak nie trzeba uprawiać seksu, by rozmawiać o nim z innymi, bazując na ich doświadczeniach, wpływie itd. Lekarz też widzi, jak wygląda zachowanie nowotworu, zaś ksiądz, jak wygląda zachowanie seksualne. Próbuj dalej, jeśli nie szkoda Ci czasu.

Hahaha, wymiatasz z tą cywilizacją.
Ubiór jest elementem kultury i norm społecznych. Jeśli gumka jest dla ciebie elementem ubioru, to właściwie szkoda mojego czasu.
Btw, ubiór ma nie tylko funkcje estetyczne, ale też ochronne.
Nie tyle poszedłem z cywilizacją, co urodziłem się w takiej, a nie innej. To, że nagle w tej cywilizacji zaczną jeść psie kupy z trawników, nie oznacza, że ja to będę robił. Ty jako postępowiec będziesz miał zgoła inne zdanie

Ja nie mam sensowniejszych wniosków do wyciągnięcia. Ty za to naucz się nie krytykować innych, jeśli nie masz ŻADNEGO argumentu.

Miłego dnia, czworonogu

Odpowiedział(a): Bielasso, 22 września 2011, 14:40
1
Bielasso
Wzajemnie erotyku teoretyku

Odpowiedział(a): roy3000, 22 września 2011, 14:45
2
roy3000
na zwykłym forum już dawno poleciały by bany a temat by zablokowano.

Odpowiedział(a): Bielasso, 20 września 2011, 15:20 [#odpowiedz]
0
Bielasso
Puszek mieć dziecko w wieku 19 lat to nic fajnego.
CO do lekarza to możecie udać się tam jeszcze raz po 20 powinien być już tam inny lekarz dyżurny. A przy ewentualnej odmowie możecie spróbować postraszyć NFZ-tem. Nie wiem jak sprawa wygląda dokładni ei czy lekarz ma obowiązek wypisania takiej tabletki w takim przypadku... Jeśli ma i powiesz że pójdziesz z tym do NFZ i że np. Twój czy jego Ojciec jest prawnikiem to powinno załatwić sprawę.

Odpowiedział(a): czyczek, 20 września 2011, 16:09 [#odpowiedz]
0
czyczek
Cooo?! Nie pomogła? Wrócie jeszcze raz do tego szpitala. Może inna osoba będzie przyjmować jak nie, to wybłagaj tą babkę. Bo musisz coś zrobic!

Odpowiedział(a): Bielasso, 20 września 2011, 16:10
0
Bielasso
Zmiana jest po 20 ew czasem po 15.

Odpowiedział(a): czyczek, 20 września 2011, 16:13
0
czyczek
A nóż widelec może nie trafią na tą babkę!

Odpowiedział(a): Czarnaaa, 20 września 2011, 16:15 [#odpowiedz]
0
Czarnaaa
Jakby to KTOŚ powiedział: "Trzeba było nie ruchać się jak króliki" xD Musiałam

Odpowiedział(a): Ritta, 20 września 2011, 16:51 [#odpowiedz]
-1
Ritta
Czy ta tabletka jest pilnie potrzebna ? A jak twój cykl miesiączkowy ? Może masz te dni, że nie zaszłabyś... ?
Aby uniknąć wpadek zacznij stosować tabletki antykoncepcyjne... i współżyj bez stresu ale i z prezerwatywą dla samej higieny...
co do tabletki - nie miałam z tym nigdy do czynienia więc nie poradzę...

Odpowiedział(a): igla16, 20 września 2011, 23:47 [#odpowiedz]
0
igla16
Z tą całą klauzulą sumienia jest tak, że lekarz ma prawo nie wydać recepty na antykoncepcję hormonalną lub tabletkę "po", dokonać aborcji, która u nas jest legalna w przypadku, kiedy kobieta została zgwałcona, albo dziecko i/lub kobieta są narażeni na śmierć bądź poważne choroby. Jednak mają oni obowiązek wskazać innego lekarza, który to zrobi. Dotyczy to także farmaceutów.
Jeśli chodzi o cykl, to mam nieregularne miesiączki, więc ciężko stwierdzić. Póki co to leczę to, jednak nie ustabilizował mi się cykl. O tabletkach myślałam z tym że mój ginekolog stwierdził, że chce się jeszcze przyjrzeć czy po przyjmowaniu luteiny, prawy jajnik dojdzie do siebie, bo mam na nim kilka cyst.
W każdym razie dzisiaj lataliśmy po szpitalach i naszych przychodniach, nic nie dało się zrobić.

Puszku, też jestem zdania, że skoro ludzie są gotowi na seks, muszą być również gotowi na dziecko. Z tą tylko różnicą, że jeśli ktoś nie ma warunków, by o dziecko zadbać, zabezpiecza się. A jeśli to nie da rady, to są tabletki po. Chyba lepiej jest, żeby nie zajść w ciążę, niż zostawić dziecko w śmietniku/domu dziecka/szpitalu. To też jest odpowiedzialność za własne czyny.

Odpowiedział(a): zlomiarz12, 21 września 2011, 13:03 [#odpowiedz]
4
zlomiarz12
grzaski temat, dlatego najpierw sie mysli potem robi a nie na odwrot, teraz zal od psychy mozesz miec wyrzuty przez cale zycie, bo w koncu tabletka zabija dziecko ktore juz stworzyliscie, to nic ze jest na etapie podzialu komorkowego, za miesiac jesli nic z tym nie zrobisz to bedzie normalny czlowiek w trakcie rozwoju taki jak kazdy byl wtedy, tylko ze roznica jest taka ze nam rodzice pozwolili zyc, nawet pewnie sie z tewgo powodu cieszyli (wylaczajac mnie) a ty zabijesz człowieka z powodu zwyklej nieodpowiedzialnosci, niedojrrzalosci etc, pewnie tez dlatego ze to "siara" zajsc w ciaze i co powiedza ludzie. szkoda dziecka ktore pewnie juz zabilas, moze to bylby ktos wielki. kto wie?

Odpowiedział(a): zlomiarz12, 21 września 2011, 13:08 [#odpowiedz]
4
zlomiarz12
heheh i co mnie jeszcze smieszy "mamusia" pyta co zrobic z nowym odrebnym rozwijajacym sie organizmem na forum dla dzieci o dzieciach i dzieci mówia co zrobic z nowym dzieckiem, no nic ja mowie ZABIC

Odpowiedział(a): Miiriiam, 21 września 2011, 19:43
3
Miiriiam
No nie wierzę. Ktoś Cię nawrócił czy co? I że ja się z Tobą zgadzam? Nie no0, wyrastasz nam na ludzi

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 13:50 [#odpowiedz]
0
Bielasso
W mordę misia Ty jednak masz zachowane jakieś resztki ludzkości. Jestem w kompletnym szoku... Jednak tabletka w ciągu pierwszych 48h to moim zdaniem nie jest aborcja. Tak doszło do zapłodnienia i może dziewczyna nawet by donosiła tą ciążę. Jednak nie oceniaj ludzi o tak. Nie wiesz w jakiej są sytuacji i jak by wyglądało życie tego dziecka z wpadki. Czy młodzi rodzice by mieli pieniądze na zapewnienie godnego życia temu dziecku. Najpierw się myśli potem się robi. Piękne słowa. Czyli Twoim zdaniem z sexem trzeba czekać do momentu aż człowiek będzie miał pracę i w miarę ustabilizowane życie Bo przecież każda gumka może pęknąć. I nie ma 100% środka antykoncepcyjnego. No w sumie jest 1 środek, środek dup.y.

Odpowiedział(a): niuniaSko, 21 września 2011, 16:59 [#odpowiedz]
1
niuniaSko
pierwszy raz zgadzam sie ze zlomiarzem!

Odpowiedział(a): daNoitte, 21 września 2011, 17:04 [#odpowiedz]
0
daNoitte
Środki antykoncepcyjne są dla tych, co chcą się rżnąć jak zwierzęta i nie ponosić tego konsekwencji. I nie ukrywam - gardzę poglądami ludzi, którzy coś takiego popierają. Nie ma to najmniejszego uzasadnienia poza przeze mnie wspomnianym.
Termin "wpadka" o czymś jednak świadczy.

I tak, moim zdaniem człowiek powinien czekać z seksem do czasu, aż będzie w stanie zapewnić byt rodzinie. Co więcej, zadba o zdrową atmosferę i wychowa dzieci. Bo rodzina to odpowiedzialność, a nie uboczny produkt przyjemności bez zobowiązań.

Odpowiedział(a): czyczek, 21 września 2011, 18:36
0
czyczek
Każdy inaczej patrzy na świat... I na ludzi..

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 21:06
0
Bielasso
uśmiałem się czytając to, przypomina gadkę klechy
To tak się składa że żyjesz w społeczeństwie zwierząt co więcej w świecie zwierząt. Uprawianie sexu tylko po to by zrobić dzieciaka też jest bardzo płytkie moim zdaniem. Napiszę więcej to właśnie zwierzęta rżną się tylko po to żeby mieć potomstwo Człowiek uprawia też sex po to żeby ucieleśnić swoje uczucia.

Odpowiedział(a): daNoitte, 21 września 2011, 21:42
0
daNoitte
Klechy? A dziękuję za komplement. Wiesz tez zapewne, że niejeden duchowny na głowę bije Twoją "wiedzę" na temat seksu, jego sensu, głębi. Wiesz, te 2000 lat to kawał czasu, by to jakoś rozkminić.

Ja się za zwierzę nie uważam. Ale Ty widać tak, bo szczekasz na mnie i gryziesz po kostkach właściwie bez powodu.
Co do celu kopulacji zwierząt to trudno mi powiedzieć. Zdam się więc na Twoją, jako zwierzęcia, wiedzę.

Ucieleśnić uczucia. To bardzo płytkie masz te uczucia, skoro da się je "ucieleśnić" z byle pijaną na imprezie laską.
Uf, dobra, jeszcze dojdzie do tego, że gdy ja w swoim czasie będę pisał o cudach nocy małżeńskich, Ty wyjedziesz, że "cywilizacja poszła do przodu" i "nie jest do śmiechu", gdy tego nie robiłem z facetem. Albo kozą, wszak też zwierzę.

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 23:40
1
Bielasso
Tak klechy wiedzą dużo o sexie jak rypią ministrantów... Ale coś CI się pomyliło bo żaden klech nie żyje 2000 lat. A to że dana wiara jest od tego czy innego czasu to nie znaczy że ludzie w nią wierzący przejęli jej mądrości.

Prędzej ciebie można porównać do bezrozumnego zwierzęcia co uważa sex jedynie za czynność służącą rozmnażaniu.

A skąd Ty wiesz z kim ja sypiam dzieciaku Cieniutkie te twoje argumenty jak barszczyk. O cudach nocy małżeńskiej na bank nacudujesz

Odpowiedział(a): daNoitte, 22 września 2011, 09:30
-1
daNoitte
Bielasso, jesteś jak jaskiniowiec biegający z maczuga i starający się na siłę komuś przylać, samemu nie wiedząc, po jaką cholerę.

Mowa o antykoncepcji a Ty wyskakujesz z "rypaniem ministrantów" ( swoją drogą też ciekawe, masz jakieś doświadczenia? Bo skoro ja, nie uprawiając seksu, wg Ciebie nic o tym nie wiem, to Ty, wiedząc coś o wspomnianym rypaniu, powinieneś coś jednak o tym z praktyki wiedzieć. No, chyba, że starasz się tylko mnie ośmieszyć - co Ci raczej nie idzie).

Ja nie mówię o ludziach wierzących, ale o nauczaniu Kościoła. Kto chce, pogrzebie, doczyta, poogląda i zastanowi się nad tym, zamiast krytykować, bo mu to do światopoglądu nie pasuje. Tak przynajmniej robi osoba inteligentna - zapoznaje się z tematem, chcąc podjąć dyskusję.

Ach, znowu to samo. Nauczysz się czytać, co kto napisał i później komentować, czy dalej będziesz bełkotał, plując w monitor pod wpływem emocji?

Odpowiedział(a): igla16, 21 września 2011, 18:49 [#odpowiedz]
2
igla16
Jesteśmy w stanie utrzymać dziecko, z tą tylko różnicą, że uważamy, że jesteśmy za młodzi na bycie rodzicami. Poza tym chcę dokończyć swoją edukację, by stworzyć dziecku JESZCZE LEPSZY byt. Mój chłopak pracuje, zarabia na tyle, żebyśmy żyli dobrze i godnie, ale skoro nie chcemy mieć dziecka przez to właśnie, że jesteśmy młodzi.
A antykoncepcja nie powstała chyba przez przypadek, prawda? Większość z was jej używa, czyż nie? I teraz sobie wyobraźcie- kondom wam pęka, a macie 19 lat. I co teraz?
Fakt, wiele dziewczyn postanawia donosić ciążę(jeśli doszło do zapłodnienia), ale część nie chce, bo chce skończyć edukację/nie ma pracy albo z tysiąca innych powodów. To, że niektórzy z was mają inne przekonania na ten temat- ok, nie neguję tego. Też podzielam zdanie, że do seksu trzeba być dojrzałym, wiedzieć, że może się zakończyć ciążą itp.

Odpowiedział(a): daNoitte, 21 września 2011, 22:07
0
daNoitte
Hm, wiesz, broń masowego rażenia też nie powstała przez przypadek...
I ja nie korzystam z gumek, bo nie mam po co
Wiesz, nie chodzi o to, żeby teraz Cię besztać, ale żebyś jeszcze raz sobie powtórzyła, że seks ciągnie za sobą nowe życie i całkowicie odmieni Twoje i Twojego partnera. Można mieć swoje poglądy, ale one niczego przecież nie zmieniają.
W pewnym aspekcie była szczypta odpowiedzialności, ale pora zwiększyć jej poziom, gdy macie nauczkę.

A pigułek i innych zabaw z hormonami nie polecam. Teraz może być ok, a później organizm Ci się posypie...

Odpowiedział(a): Bielasso, 21 września 2011, 23:51
0
Bielasso
No ja się nie dziwię że nie masz po co Z tego co piszesz to nie będziesz ich w ogóle używać. A i używać nie będziesz za prędko
Czyli jak mają zwiększyć poziom odpowiedzialności Przestać uprawiać sex Bo do antykoncepcji nie popierasz.

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
24
2
1
0
1
1
4
15
20
1
4
10
32
5
8

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (756)Dom (1021)
Edukacja i szkoła (794)Erotyka i seks (324)
Film (3616)Gry (494)
Hobby (447)Inne (4929)
Komputery i Internet (1040)Kulinaria (238)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (375)
Motoryzacja (287)Muzyka i taniec (836)
Podróże (277)Polityka (118)
Praca (439)Prezenty (178)
Rozrywka (476)Sport (312)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (696)Zdrowie (831)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18021, Odpowiedzi: 327600