Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

38
machinesghost
Dlaczego Chrześcijanie nie modlą się za Szatana, tylko się go wyrzekają?
Pytanie zadał(a) machinesghost, 03 marca 2009, 21:26
W piśmie Świętym nie znalazłem żadnego takiego nakazu dla Chrześcijan a Chrystus mówił módlcie się za swych nieprzyjaciół ........nie Nakazał nam nikogo się wyrzekać....co o tym myślicię ?.....

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (38)

Odpowiedział(a): killme, 03 marca 2009, 22:10 [#odpowiedz]
2
killme
bo jest głupi stereotyp że Bóg jest taki dobry kochany itp, są kościoły itd a szatan to samo zło i wgle blee. Nie ma miejsc gdzie można się pomodlić za zło i szatana xD Ale skoro jesteśmy chrześcijanami i wierzymy w Boga to musimy wierzyc też w szatana siłą rzeczy..

Odpowiedział(a): gość, 07 marca 2009, 00:07
1
gość
Stereotyp? Chyba nie wiesz co mówisz xD
Bóg to dobro, a szatan to zło, to nie jest żaden stereotyp jak to powiedziałeś tylko zobrazowanie różnych zjawisk. Szatan i Bóg to odzwierciedlenia tego co sie dzieje na ziemi. Skąd wiesz że szatan nie jest zły? Skąd wiesz, że w ogóle istnieje? Nie wiesz - wierzysz (albo nie wierzysz). Więc albo wierzysz w szatana i przyjmujesz go jako złego, albo nie wierzysz w ogóle, innej opcji nie widzę

Odpowiedział(a): gość, 26 czerwca 2009, 11:22
0
gość
gosciu powyzej - nie denerwuj sie, killme po prostu juz wszedzie widzi stereotypy. stereotypy, emo, dzieci neo i tolerancja to jedyne o czym moze pisac, wiec nie wymagaj od niego zbyt wiele

Odpowiedział(a): Darkangel, 03 marca 2009, 23:25 [#odpowiedz]
3
Darkangel
katolik wierzy w szatana ale nie w tym sensie że oddaje mu cześć a jedynie to że wie że on istnieje, a nie modlą sie za niego bo to jest wszelkie zło a Chrystus kazał nam wyrzekać się zła i szatana

Odpowiedział(a): siesnimi85, 09 marca 2009, 22:44
0
siesnimi85
popieram - modlimy sie za tych, którzy modlitwy potrzebują, albo do tych, którzy nas wysłuchają - szatan nie należy ani do tych ani do tych

Odpowiedział(a): roy3000, 03 marca 2009, 23:55 [#odpowiedz]
-3
roy3000
modlić się a co on dla mnie zrobił, niech się wali.

Odpowiedział(a): Blue, 04 marca 2009, 13:37 [#odpowiedz]
0
Blue
Bo zasadą chrześcijaństwa jest wiara i oddawanie czci Bogu. Szatan jest zły, należy go tępić, wyrzekać się, itp.
Choć pytanie niegłupie. Niby jest niepisany nakaz modlitwy za grzeszne dusze, ale za szatana modlić się nie tylko nie trzeba ale nawet nie powinno. A parę razy słyszałem na religii, że nikt nie jest aż tak zły, żeby nie mógł się choć trochę poprawić. Chyba że religia zakłada, że szatan jest nie do poprawy, zawsze zły. Jak dla mnie, "Szatan" to pojęcie czysto abstrakcyjne. Samo zło, którego nic nie jest w stanie zmienić, namawiające innych do czynienia ogólnie pojętego zła? Wybaczcie, ale mnie to założenie śmieszy.

Odpowiedział(a): pepej94, 04 marca 2009, 17:11 [#odpowiedz]
4
pepej94
po co się modlić za szatana :| ?

Odpowiedział(a): judyth, 03 października 2020, 14:04
0
judyth
Demony oszukuja ludzi na rozne sposoby .Jedna z takich pulapek jest wrozenie.Chodzi o wykorzystywanie sil nadprzyrodnich ,zeby poznac przyszlosc albo jakies tajemnice .Biblia wskazuje,ze wrozenie ma zwiazek z demonami.

Odpowiedział(a): gość, 04 marca 2009, 20:04 [#odpowiedz]
0
gość
wyrzekajcie się szatana oznacza wyrzekanie się grzechu... za ludzi gzresznych chrześcijanie się modlą. strasznie głupie pytanie

Odpowiedział(a): Michallo, 05 marca 2009, 22:23 [#odpowiedz]
1
Michallo
bo szatan sam Boga opuscil i sam skazal siebie na potępienie, i on nie chce sie "nawrocić" wiec mamy sie go wyrzekac

Odpowiedział(a): gość, 05 marca 2009, 23:09 [#odpowiedz]
0
gość
A co wy się tego Kościoła tak czepiliście.Killme zrób dobry uczynek i nie wypowiadaj już się w temacie kościoła,religii,katolików i wiary.Roy wynajmij sobie pomoc domową która będzie za ciebie i dla ciebie wszystko robiła.kto pisał to pytanie-dziewięciolatek.

Odpowiedział(a): Bielasso, 05 marca 2009, 23:14 [#odpowiedz]
0
Bielasso
Hmmm a dlaczego za szatana można się pomodlić ponieważ jest to potępiona dusza ale to w sumie jest bez szans na jakieś powodzenie ponieważ jest to upadły anioł potępiony na wieki tak więc jest bez sensu.

Odpowiedział(a): gość, 06 marca 2009, 10:46 [#odpowiedz]
2
gość
Faktycznie coś w tym jest. Ewangelia głosi że należy modlić się za grzeszników i ich nawracać. Tylko czy szatan jest zły, czy popełnia grzechy, czy tylko wymierza sprawiedliwość według praw ustanowionych przez Boga?

Odpowiedział(a): gość, 06 marca 2009, 11:40 [#odpowiedz]
1
gość
Szatan jest bardzo potrzebny, on nie szkodzi, on tylko kusi. Weryfikuje naszą wiarę i to co mamy na pokaz. Np. chodzimy stale do koscioła, zaliczamy pielgrzymki, zapewniamy jacy to prawi i dobrzy jesteśmy. A tu bach okazuje się, że jesteśmy na liście IPN, mamy tam swój numer i okazuje się, że ochoczo kablowaliśmy do SB swoich znajomych. Diabeł zweryfikowł nas, skusił.

Odpowiedział(a): gość, 06 marca 2009, 18:41 [#odpowiedz]
1
gość
Sam kiedyś o tym myślałem, więc pytanie jest jak najbardziej sensowne Szatan jest byłym aniołem, a skoro tak, to znaczy, że kiedyś był dobry. Dlaczego więc, skoro mógł przejść na drugą stronę, nie mógłby wrócić z powrotem? Biorąc pod uwagę walkę Chrystusa/Boga ze złem za pomocą dobra (i tym samym nasze naśladownictwo w postaci modlitw za grzesznych), zastanawiam się, czy to ostateczne zwycięstwo dobra nad złem nie ma właśnie polegać na tym, że Szatan dzięki nam - dobrym - zrozumie swój błąd i powróci na jasną stronę. Ale by było, nie?

Odpowiedział(a): gość, 06 marca 2009, 22:24 [#odpowiedz]
-2
gość
Jak z powyższych rozważań wynika, szatan stara się zniszczyć Kościół, prowadzi z nim wojnę. Podczas wojny gdzie można szkodzić najwięcej? Oczywiście w sztabie, w dowództwie czyli wynika z tego, że diabłów należy wypatrywać w Kurii, a nawet w ...... boję się napisać nazwy tego urzędu. Tam szatan jest stale obecny.

Odpowiedział(a): gość, 08 marca 2009, 13:16 [#odpowiedz]
1
gość
Da się wierzyć w szatana i uznawać go za przykład ^^
Ale jak dla mnie to bez sens, wątpię żeby szatan kochał, a dla mnie miłość jest najważniejsza
A co do boga i szatana... ja mam własny pogląd na ten świat wierze że w życiu jest przeznaczenie, los, bóg... dokładniej idziemy przez życie, i możemy bez problemów zmienić los, ale przeznaczenie jest inne, nie mamy dużego wpływu na nie... ale bóg daje Nam znaki byśmy mogli zmienić nie tylko los, a też przeznaczenie... Gdy przychodzisz na ten świat nie masz nic, to jest Twój szkic (nie moje słowa)

Odpowiedział(a): xantia, 09 marca 2009, 18:13 [#odpowiedz]
-1
xantia
Komu zależy,by ludzie nie wierzyli w Szatana?
_Właśnie jemu-Szatanowi!
Zaprzeczając swojemu istnieniu zaprzecza istnieniu zła i podważa naszą wiarę.

Odpowiedział(a): gość, 12 marca 2009, 23:32
2
gość
szatan chce abysmy nie wierzyli w Boga robi taka burze w mozgu ze czlowiek przestaje wierzyc w istnienie Boga

Odpowiedział(a): machinesghost, 11 marca 2009, 08:21 [rozwiń] [#odpowiedz]
-5

Odpowiedział(a): Nazgan, 12 marca 2009, 19:55 [#odpowiedz]
0
Nazgan
ciekawe pytanie widać ze osoba ta mysli

Odpowiedział(a): muminek1177, 14 marca 2009, 15:39 [#odpowiedz]
-1
muminek1177
Myśli a o czym
Jeśli tak fascynujesz się szatanem to pogłębiaj ten temat ale dlaczego krążysz wokół kościoła.

zioło Ci nie służy.pozd

Odpowiedział(a): Nazgan, 15 marca 2009, 19:44 [#odpowiedz]
-1
Nazgan
chodzi o to że zadaje pytania ktore tempy tlum by nie zadał to już swiadczy o mysleniu

Odpowiedział(a): wietzkov, 10 kwietnia 2009, 13:56
0
wietzkov
o Twoim mysleniu swiadczy to "tempy", ze juz nie wspomne o beznadziejnej składni tego zdania, o nadczlowiecze, z kazdym postem mam o Tobie coraz to gorsze zdanie a najbardziej zadziwiajace jest to z jak wielka latwoscia tak "tempym" osobnikom jak Ty przychodzi wywyzszanie sie nad innymi... jak mawial moj dziadek - "wyzej sra niz d*pe ma"

Odpowiedział(a): gość, 16 marca 2009, 23:18 [#odpowiedz]
4
gość
To trudne pytanie, ale można odpowiedzieć na nie mniej więcej.
Szatan, jak już napisali poprzednicy wyżej, jest aniołem. Podobno był największym z aniołów stworzonych przez Boga. Nazywał się wtedy Lucyfer, czyli niosący światło. (Dygresja: w Kościele są lucyferariusze, akolici, którzy niosą świece.) Bóg dał aniołom wolną wolę, tak jak i ludziom. Lucyfer nie mógł pogodzić się z tym, że Bóg tak kocha ludzi, że chce stać się jednym z nich i w swojej pysze odwrócił się od Boga. Pociągną za sobą także inne anioły. To wszytko zdarzyło się w Niebie, gdzieś poza czasem, można powiedzieć, że to cały czas się dzieje. Można powiedzieć, że decyzja zbuntowanych aniołów, jak i tych, które pozostały przy Bogu, jest ostateczna, wieczna, niezmienialna.
My ludzie żyjemy w czasie i do myślenia w czasie mamy przystosowane umysły, dlatego trudno jest zrozumieć wieczną decyzję żyjąc na ziemi. Ale czas jest jednocześnie łaską dla nas. Możemy do końca życia zmieniać swoje decyzje, możemy się nawrócić zaraz przez śmiercią. Po śmierciu nie będzie już takiej możliwości.
Każdy anioł, który pozostał przy Bogu, to pozostał na wieczność. A każdy anioł, ktory odwrócił się od Boga stał się diabłem i także na wieczność. Nie ma sensu modlić się za Szatana, bo jego decyzja buntu przeciw Bogu jest wieczna. A ludzie, ponieważ żyją w czasie, mogą się zmienić do końca swego życia. Dlatego warto modlić się za grzeszników.

Odpowiedział(a): muminek1177, 18 marca 2009, 10:11 [#odpowiedz]
-3
muminek1177
Może po prostu ,,tępy tłum"wie troche więcej w temacie religii i kościoła.czytaj wyżej.pozd.

Odpowiedział(a): margot, 23 marca 2009, 15:19 [#odpowiedz]
1
margot
szatan jest takim symbolicznym zlem a Bog jest miloscia i dobrem wiec nie powinnos sie modlic za cos co jest zle (to tak jak bym sie modlila zeby moja sasiadke wreszcie przejechal autobus xDD lub cos w tym stylu) ale nie mozna tez nie wierzyc w szatana bo to jest czescia naszej wiary musi byc ktos dobry i zly

Odpowiedział(a): gość, 24 marca 2009, 20:37 [#odpowiedz]
0
gość
Nie widzę powodu by modlić się do szatana...
Może i to dla tego że nie jestem satanistą...
Nie widzę powodu by odbierać szatana za zło...
Może i to dla tego że nie jestem chrześcijaninem...
Nie wiem kim jestem... Wychowałem się w domu z 3 różnymi wiarami...
Może i wierzę w Boga... ale nie tylko
Wierzę w Boga, przeznaczenie, los... nie mam zdania o szatanie

Odpowiedział(a): machinesghost, 25 marca 2009, 11:36 [rozwiń] [#odpowiedz]
-7

Odpowiedział(a): fredek1, 29 marca 2009, 12:57 [#odpowiedz]
0
fredek1
wyrzekają się szatana bo są równi i równiejsi. wg chrześcijańskiej zasady głoś jedno a rób coś innego.
"kochaj bliźniego swego", to ja to tak rozumiem że bóg powinien wg tych zasad kochać szatana.

a głoszenie pisma świętego nie oznacza narzucanie komuś własnej woli, pamiętajcie o tym jak głosicie tą "jedyną słuszną rację" (wg was)

Odpowiedział(a): WladcaCieni1, 30 marca 2009, 15:53 [#odpowiedz]
0
WladcaCieni1
Ha, pytającemu się nudzi...Szatan kusi do rzeczy złych, jest ogólnym złem...

Odpowiedział(a): Julian, 01 kwietnia 2009, 20:16 [#odpowiedz]
1
Julian
Szatan jak powiedzieliście jest symbolicznym złem jak bóg symbolicznym dobrem obie te rzeczy czy postaci się uzupełniają i nie mogą bez siebie istnieć bo gdy znikną popadniemy we fałszywe dobro czy zło. Dobro i zło muszą mieć wrogów we swych przeciwnościach i się wzajemnie zwalczać byśmy mogli wybrać którąś ze stron.

Odpowiedział(a): machinesghost, 06 kwietnia 2009, 19:26 [#odpowiedz]
-2
machinesghost
dzięki za odpowiedzi
zatem czy w piśmie świętym albo w nakazie rzestrodze Boga Jezusa było kiedykolwiek nam powiedziane że mamy się wyrzekać naszych nieprzyjaciół czy modlić się za nich i czym więcej dobra uczynimy ?jak uważacie? co uczyni więcej dobra ? wyrzekanie czy modlitwa jako uczynek zrozumienia a nie przejaw nienawiści palenia na stosie bez zrozumienia wbrew propozycji od BOGA żeby modlić się za nieprzyjaciół co"?

Odpowiedział(a): Santriel, 12 maja 2009, 10:52 [#odpowiedz]
1
Santriel
Wiekszośc ma tutaj nikłe pojęcie...
Modlić się za grzeszne dusze, za nieprzyjaciół - bo to są ludzie. Popełniają złe uczynki z powodu szatana. Nasi bracia i siostry.
Szatan był aniołem, który jako pierwszy sprzeciwił się Bogu. Nie jest człowiekiem. Jest wcieleniem zła. Sam Boga odrzucił, co jest jednoznaczne z tym, że nawet nie chce, by się za niego modlono. Nie szuka przebaczenia. On chce tylko nas pociągnąć za sobą.

Jeśli wierzy się w Boga - wierzy się w istnienie szatana.

No, w sumie, to pigułka tego, co napisał gość gość, 16 marca 2009, 23:18.

Odpowiedział(a): machinesghost, 07 sierpnia 2009, 13:50 [#odpowiedz]
0
machinesghost
dzięki za odpowiedzi pozdrawiam serdecznie

Odpowiedział(a): selena8, 11 sierpnia 2009, 16:45 [#odpowiedz]
-1
selena8
bo szatana nikt nie nawróci.. nikt nie ma takiej mocy oprócz Boga, a wątpię, by chciał go nawracać...

Odpowiedział(a): wentyl208, 05 stycznia 2010, 21:31
1
wentyl208
Bóg mógłby nawrócić szatana ale szatan ma wolną wolę i jeśli tego nie chce(szatan) to Bóg na siłę niczego nie zrobi.
Bóg na PEWNO chciałby nawrócenia szatana.(moim zdaniem skoro jest miłosierny i chce zbawienia wszystkich to chciałby)

Odpowiedział(a): sleepycrane, 08 września 2009, 01:03 [#odpowiedz]
1
sleepycrane
Może pożyczył dwie dychy i nie oddał na czas (suszyło kogoś jak stonkę po opryskach) i teraz się ktoś mści na nim za to.

Odpowiedział(a): Pati2705, 07 stycznia 2010, 20:56 [#odpowiedz]
-1
Pati2705
Za niego się nie trzeba modlić, bo on już jest stracony na zawsze i nasza modlitwa i tak mu nie pomoże. Trzeba się modlić za nas samych, bo tylko wtedy możemy być zbawieni.

Odpowiedział(a): machinesghost, 13 lipca 2012, 19:03 [#odpowiedz]
0
machinesghost
ty Pati2705 to nie modlimy się za ciebie jak wpadniesz w tarapaty ok ,albo jak się lód na rzece pod tobą załamie to ciebie nie ratujemy .ok

Odpowiedział(a): machinesghost, 13 lipca 2012, 19:10 [#odpowiedz]
0
machinesghost
A mu ludzie Bogu się nie przeciwstawiamy ?

Odpowiedział(a): machinesghost, 13 lipca 2012, 19:13 [#odpowiedz]
0
machinesghost
Powiem wam,prawdopodobnie wie na temat miłości więcej niż my wszyscy ludzie razem wzięci ..a jestem nawet tego ,bardziej niż pewny .skoro jest cząstką absolutnej miłości..

Odpowiedział(a): roy3000, 13 lipca 2012, 20:11 [#odpowiedz]
0
roy3000
Szatan jest zły bo Polakowi, Ruskowi i Niemcowi wymyśla ciągle jakieś zadania by nie mogli wyjść z piekła.

Odpowiedział(a): gosia123, 11 listopada 2015, 17:13 [#odpowiedz]
0
gosia123
MATKO AŻ WŁOS SIĘ JEŻ NA GŁOWIE PO TYM CO TU CZYTAM. LUCYFER BYŁ NAJPIĘKNIEJSZYM Z ANIOŁÓW I CHCIAŁ ŻĄDZIĆ Z BOGIEM ( A PRZECIEŻ NIE MOŻE ŻĄDZIĆ STWOŻYCIEL CZYLI BÓG ZE STWORZENIEM CZLI ANIOŁEM ) . DLATEGO SIĘ ZBUNTOWAŁ I INNE ANIOŁY. ON NIE CHCE NAWRÓCENIA. ZRESZTĄ LEPIEJ O NIM NIE ROZPAMIĘTYWAĆ. WYRZEKAĆ SIĘ BO ON JEST JEDYNTM SPRAWCĄ ZŁA. A JAK KTOŚ CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEN TEMAT TO NIECH PORZĄDNIE SPRAWDZI FAKTY I NIE WYPISUJE DZIWNYCH HISTORYJEK I INNYM MĄCI W GŁOWACH. Z POWAŻANIEM

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
43
30
35
36
227
22
36
30
28
37
87
30
30
23
100

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (765)Dom (1030)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (451)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (384)
Motoryzacja (289)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (477)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (835)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18115, Odpowiedzi: 327736