Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

4
Jolka77
Czy możecie polecić dobrego kardiologa we Wrocławiu? Rekomendowano mi dr Zabrodzką z przychodni Dla Serca - http://dlaserca.pl/ - ale chciałabym mieć szerszy wybór :)
Pytanie zadał(a) Jolka77, 28 lipca 2019, 20:51

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (4)

Odpowiedział(a): marta34, 20 września 2019, 11:34 [#odpowiedz]
0
marta34
Ja chodzę do kardiologa do przychodni na tęczowej

Odpowiedział(a): fallon, 16 października 2020, 16:13 [#odpowiedz]
0
fallon
Przede wszystkim przy chorobach serca, trzeba uważać przykładowo na nadciśnienie tętnicze. Nie tylko powinno się unikać stresów, ale również powinno się zastosować odpowiednią dietę. Tutaj http://dietly.pl/blog/dieta-przy-nadcisnieniu-tetnicz ym możecie więcej sobie poczytać na ten temat.

Odpowiedział(a): Szumi1, 03 listopada 2021, 16:53 [#odpowiedz]
0
Szumi1
Priorytetem dla Was powinno być to, byście jak najlepiej poradzili sobie w zakresie leczenia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mielibyście nie stawiać na takich specjalistów jak chociażby ci z www.lekarzebezkolejki.pl/specjalizacje-lekarskie/kard iolog-dzieciecy Chodzi o Wasze życie, więc podejdźcie do tematu na poważnie.

Odpowiedział(a): Dagmareczka, 24 lipca 2022, 18:28 [#odpowiedz]
1
Dagmareczka
W przewlekłej niewydolności serca objawy rozwijają się stopniowo i często na początku nie są traktowane poważnie. Następujące objawy mogą być oznakami przewlekłej niewydolności serca:

Czujesz się mniej zdolny do pracy, szybciej się męczysz.
Szybciej dochodzi do zadyszki, początkowo podczas dużego wysiłku, później także podczas lekkiego wysiłku lub w spoczynku.
Odczuwasz duszność, gdy leżysz płasko
Zauważasz zatrzymywanie płynów, zwłaszcza w stopach, kostkach i dolnej części nóg; krawędzie skarpetek długo odstają.
Przybierasz na wadze, chociaż nie jesz więcej niż zwykle - lub prawie nie masz apetytu i tracisz na wadze
Częściej budzisz się w nocy, ponieważ musisz oddać mocz lub kaszleć.
Niewydolność serca może też powodować zawroty głowy, problemy z pamięcią, obniżony nastrój, kołatanie serca, nudności czy wzdęcia. Szczególnie u osób starszych za upadkami może stać także niewydolność serca - ponieważ może ona wywoływać wahania ciśnienia krwi, a tym samym krótkie omdlenia.

W ostrej niewydolności serca objawy rozwijają się w krótkim czasie i mogą się szybko pogorszyć. Następujące objawy wskazują na ostrą niewydolność serca:

ciężka duszność i kaszel, oddech może wydawać się "bulgoczący"
serce często bije niezwykle szybko
Skóra jest blada, odczuwa zimno i pocenie się.
Ostra niewydolność serca jest medycznym stanem zagrożenia. W razie wątpliwości należy natychmiast wezwać lekarza dyżurnego!

W pewnych okolicznościach przewlekła niewydolność serca może przekształcić się w ostrą niewydolność serca - na przykład, gdy infekcje, anemia, kryzys ciśnienia krwi lub zaburzenia rytmu serca dodatkowo obciążają osłabione serce.

Za opisanymi objawami mogą stać również inne przyczyny.

Stopień ciężkości niewydolności serca klasyfikuje się międzynarodowo na cztery tzw. stopnie NYHA zgodnie z zaleceniami amerykańskich kardiologów (New York Heart Association = NYHA):

Stopień I według NYHA
Sprawność fizyczna wydaje się być w normie. Jednak już badania wskazują na obniżoną wydolność serca.

II stopień według NYHA
Choroba staje się zauważalna przy większym wysiłku fizycznym: Podczas wchodzenia po schodach, szybkiego chodzenia lub noszenia ciężkich rzeczy, duszność i zmęczenie występują szybciej niż wcześniej.

Stopień III wg NYHA
Sprawność fizyczna w życiu codziennym jest wyraźnie ograniczona. Tylko lekki wysiłek fizyczny jest możliwy bez dyskomfortu. Nawet niewielki wysiłek fizyczny, taki jak pokonanie schodów mniejszych niż jedno piętro, powoduje duszności i nieproporcjonalne wyczerpanie.

IV stopień według NYHA
Objawy takie jak duszność i zmęczenie występują nawet w spoczynku lub przy najmniejszym wysiłku fizycznym. Osoby dotknięte chorobą są najczęściej przykute do łóżka i zwykle wymagają leczenia szpitalnego.

Niewydolność serca wpływa nie tylko na odporność fizyczną, ale także na jakość życia. Skutkiem tego może być lęk i depresja. Bywają one ukryte za klasycznymi objawami niewydolności serca, takimi jak zmęczenie i znużenie.

Źródło: http://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/serce-i-uk lad-krazenia/

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
4
9
27
1
6
18
14
24
19
12
25
19
5
38
10

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (768)Dom (1033)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (452)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (385)
Motoryzacja (290)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (493)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (844)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18149, Odpowiedzi: 327798