Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

71
Puszek1245
Czy nie uważacie, ze Polacy(rzad) to lizusy?
Pytanie zadał(a) Puszek1245, 14 marca 2010, 11:28
Chodzi mi o to, ze Polski rząd pomaga innym krajom, jezdzi na wojny i wgl, a jak przyjdzie co do czego, to te ich "podlizywanie" sie nic nie daje.. Czy naszym narodem kieruja az tak naiwni ludzie? Jak uwazacie?

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (71)

Odpowiedział(a): lolcia, 14 marca 2010, 11:36 [#odpowiedz]
2
lolcia
Bo Polacy uważają się za pępek świata ... i są naiwni jeśli chodz o rząd ... . ale tak było i być będzie bo rząd daje się wykożystywać

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 11:39 [#odpowiedz]
2
GosiaczekOsa
oj tak tak - Polacy sié zawsze zapalájá do dzia£an, tylko nie do tych co potrzeba :/ chyba nie chodzi o kwestié poklasku, ale bardziej dowartosciowanie - niech nas zauwazá, szkoda tylko, ze taki kwasior wiecznie z tego wychodzi a Europa (czasem nawet swiat) sié z nas smieje... :/

Odpowiedział(a): Grzechu94, 14 marca 2010, 11:52 [#odpowiedz]
2
Grzechu94
W sprawach militarnych to się często podlizują .. najczęściej Stanom Zjednoczonym .. ale mają czym przynajmniej bo G.R.O.M jest nie zły może i biedny ale odważny i honorowy Ale takim pomocą w cudzych wojnach giną nasi właśnie

Odpowiedział(a): Karmelek, 14 marca 2010, 11:53 [#odpowiedz]
0
Karmelek
W pełni zgadzam się Gosią.
Polacy biorą udział w tych wszystkich akcjach i tak na prawde gó.wno z tego mamy.

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 12:14 [#odpowiedz]
-1
Bielasso
Mi to szkoda słów na to co się dzieje w Polsce. Jacyś uchodźcy przyjeżdżają do nas i dostają tyle kasy że żyją lepiej niż przeciętny Polak i to za nic a Polacy dostają takie zasiłki że nie wiadomo co z nimi mają zrobić. Pomagamy innym krajom a sami mamy taką biedę że w pale się nie mieści. Jedziemy do Iraku i ch*uj co z tego mamy To nie jest kwestia podlizywania tylko duże pieniądze, które idą do prywatnych kieszeni.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 12:23 [#odpowiedz]
1
GosiaczekOsa
"Jacyś uchodźcy przyjeżdżają do nas i dostają tyle kasy że żyją lepiej niż przeciętny Polak i to za nic " - szkoda tylko, ze Polacy podobnie wykorzystujá sytuacjé jak jadá do innych krajów :/ Kasa ponad wszystko - zadnych skrupulów :/

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 13:04
0
Bielasso
Dżizus Kraist Jest jednak różnica jak każdy dostaje taką samą kasę Chyb a nie napiszesz mi Gosiu że Polacy w ang. dostają większe zasiłki niż angole I to z 10x większe

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 18:07
1
GosiaczekOsa
No niestety - ale musze to napisac, tylko przyznajé, ze nie jest tak dlatego, ze rzád to ustanowi£, ale dlatego, ze Polacy to wyzyskiwacze. Sá powiedzmy dwie Rodziny - polska i angielska, pakistanska czy afroamerykanska (bez znaczenia, bo Anglia to zlepek narodowosciowy), obie sá dok£adnie w tej samej sytuacji materialnej, obie sá tak samo liczne - ale polska "sprytna" rodzinka oczywiscie dostanie o wiele wiékszy zasi£ek, bo przykombinuje. Zabieramy pieniádze tym, któtzu ich potrzebujá, tylko dlatego, ze jestesmy egoistami i darmozjadami. NIe ma co sié dziwic, ze mamy swiadectwo z£odziei, bo ono nie zawsze tyczy sie tych którzy kradná cukierki w sklepie ale i tych którzy cos innym zabierajá sprzed nosa, cos co im samym sié nie nalezy.

Odpowiedział(a): Aksi, 14 marca 2010, 18:38
0
Aksi
Lizusy lizusami, ale Gosiu tu nie zgodzę się z Tobą do końca. W tym co piszesz jest trochę prawdy, ale czy nam bezprawnie nie zniszczono przypadkiem czegoś? Nie zabrano? Nie ograbiono ze wszystkiego co mieliśmy? Każdy jest egoistą i wyzyskiwaczem, nie tylko Polacy, tylko przyjął się o nas taki głupi stereotyp. Niech najpierw inne kraje popatrzą na swoich obywateli czy oni przypadkiem wogóle są tacy święci

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 18:45
0
GosiaczekOsa
"czy nam bezprawnie nie zniszczono przypadkiem czegoś? Nie zabrano? Nie ograbiono ze wszystkiego co mieliśmy?" - oczywiscie, ze tak, jednak to temat na inná rozmowé.
A co do tego co napisa£am - no cóz, nie chcé przytaczac przyk£adów, choc sié mnozá i dla tego co mówié, mam wiele argumentów do poparcia. A stereotypy tez sié skáds biorá, nikt nie stoi na rogu i mówi: to ja dzis ustanawiam niech Polacy bédá z£odziejami, Anglicy bucami a Ruscu niech chlejá wódé bez konca. Kiedys by£ czas, ze broni£am ludzi przed taká ocená, ale teraz widzé, ze nie mia£am racji, tu gdzie jestem Polacy we w£asnym gronie nazywajá sié najwiékszymi "beneficiarzami"
I jeszcze jedno: wcale nie napisa£am nigdzie, ze inne narodowosci sá swiéte. Nie sá.

Odpowiedział(a): Aksi, 14 marca 2010, 18:55
0
Aksi
Ty może nie napisałaś, że inni są święci, ale niektórzy ludzie tak o sobie sądzą. Co do tych zasiłków.
"polska "sprytna" rodzinka oczywiscie dostanie o wiele wiékszy zasi£ek, bo przykombinuje" - to nie do końca prawda. U mnie w okolicy gdzie niegdzie żyją jeszcze żydzi i inne narodowości, w tym ruscy, białorusini, ukraińcy. Niektórym z nich żyje się o wiele lepiej niż zwykłemu szaremu polaczkowi. Zależy na jakie środowisko trafimy, tak będą w nim różne spostrzegania. Poza tym zależy od jednostki kim będzie, a nie od narodu.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 19:00
0
GosiaczekOsa
"polska "sprytna" rodzinka oczywiscie dostanie o wiele wiékszy zasi£ek, bo przykombinuje" - ta wypowiedz tyczy sié Rodzin mieszkajácych na sta£e w Anglii - to przypadki które ja obserwujé. W Polsce nie jestem od dawna, wiéc ciézko mi okreslic co tam sié w tej chwili dzieje, nie jestem obiektywna wiéc nie oceniam. Ale jak zobaczy£am, co napisa£ Bielasso, ze "Jacyś uchodźcy przyjeżdżają do nas i dostają tyle kasy że żyją lepiej niż przeciętny Polak i to za nic" to musia£am sié do tego jakos odniesc - bo uwaza, ze przyjezdni do Polski krzywdzá Polaków, ale jak widac Polacy nie pozostajá d£uzni jak jadá do innych krajów. Nie wolno patrzec tylko na w£asne podwórsko.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 19:03
0
GosiaczekOsa
* podwórko
przepraszam

Odpowiedział(a): Aksi, 14 marca 2010, 19:06
0
Aksi
No tak fakt z tym ostatnim zdaniem. A te przedostatnie..... Tutaj sprawdza się powiedzenie: "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" każdy człowiek na świecie [no może większa część ludzkości] nie pozostawi "zniewagi" bez wynagrodzenia

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 19:29
0
Bielasso
Jak by w nas ludzie dostawali taką kasę jak uchodźcy to na pewno by do Anglii nie jechali albo jak by normalnie mogli zarobić. A i Angole nie są lepsi bo to też są złodzieje. Skąd u nich są mumie czy one należą do ich kultury Czy Angole nie dorobili się na tym że prowadzili ekspansję gdzie się da i okradali słabszych

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 19:34
0
GosiaczekOsa
"Jak by w nas ludzie dostawali taką kasę jak uchodźcy to na pewno by do Anglii nie jechali albo jak by normalnie mogli zarobić" - napisz petycjé do rzádu (bo to on za to odpowiada) niech zmieniá zasady przyznawania kasy.
A co do Polaków wyzyskiwaczy - to oni oszukujá system, który nied£ugo zostanie wzmocniony z tego powodu. Ale nie jest tak, ze rzád brytyjski przyznaje zwielokrotnioná wysokosc kasy dla Polaków. Wiéc tu jest róznica.
I taki drobiazg Angole nie równa sié Anglicy.

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 19:48
0
Bielasso
Na pewno nie będę pisać żadnej petycji. Za to Tobie proponuję napisanie petycji do rządu angielskiego żeby wprowadzili dokładne kontrole i utrudnienia do dawania dla Polaków zasiłków.
Napisz jeszcze coś o tym że Anglicy nie wykorzystywali i nie kradli na przestrzeni czasów i że nie dzięki temu są obecnie bogatym krajem.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 15 marca 2010, 06:24
0
GosiaczekOsa
Oczywiscie masz racjé

Odpowiedział(a): killme, 14 marca 2010, 12:47 [#odpowiedz]
0
killme
Polską rządzą kaczki to czego tu się spodziewać...

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 13:09
5
Bielasso
Polską rządzą kaczki A jak rządził kwas to lepiej było Wizy dostaliśmy czy inne z obietnic A co do rządu to może mi powiesz ( jak jesteś takim znawcą polityki ) jaka partia jest partią większościową w Polskim rządzie Najłatwiej jest piz*nąć jak łysy po betonie i zwalić wszystko na kaczki bo po co myśleć samemu jak media myślą za nas.

Odpowiedział(a): killme, 14 marca 2010, 14:06
1
killme
a gdzie ja napisałem że jak rządził kwas to było lepiej? czyżbym czegoś nie wiedział ? nie dopisuj mi rzeczy których ja nie napisałem i nara i kto też powiedział że jestem znawcą polityki? nie interere mnie wcale polityka i odpowiadam tylko na zadane pytanie a skoro Ty jesteś taki wszechwiedzący i zżarłeś wszystkie rozumy to może zaświeć wiedzą chociażby polityczną bo jak na razie świecisz brakiem mózgu jak dla mnie

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 14:15
2
Bielasso
Brakiem mózgu to jak na razie Ty świecisz pisząc że Polską rządzą kaczory. Nie zjadłem wszystkich rozumów tylko razi mnie to jak ktoś pisze takie głupoty. Wiem że lubisz pisać alby pisać ale bez przesady bo jak nie znasz się na polityce to nie odpowiadaj i nie rób z siebie błazna.

Odpowiedział(a): killme, 14 marca 2010, 14:34
-1
killme
jedynym błaznem jesteś Ty czepiając sie każdej odpowiedzi i nie zżarłeś wszystkich rozumów? to czemu sie tak zachowujesz ? a jak nie kaczory to kto niby rządzi Polską? Ty?

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 14:42
-1
Bielasso
Szkoda mi słów, aż mi dech zaparło . Fakty są jednak takie że to nie ja pisze byle co i byle gdzie jak Ty - błaźnie. A uświadamiać cię co do tego kto rządzi Polską nie mam zamiaru bo jesteś wyjątkowo oporny na nową wiedzę i nie podejmę się syzyfowej pracy.

Odpowiedział(a): gentelmanpaul, 14 marca 2010, 12:56 [#odpowiedz]
3
gentelmanpaul
no Puszku ! twoje pytanie jest rowniez odpowiedzia. moim zdaniem polacy chca wszystkim wejsc do d.u.p.y i to nawet bez wazeliny. najbardziej amerykanom. ale brak wlasnego zdania nie jest nigdzie doceniany. to ze mlodzi ludzie ucza sie tak pilnie angielskiego zapominajac czesto o wlasnym jezyku to dla mnie kupa smiechu. polska i polacy to dobry temat do kawalow dla innych. a zwlaszcza dla sojusznikow. w europie nie ma nawet jednego kraju, ktory poparlby w czym kolwiek polske a w razie wojny pomoc NATO przyjdzie tak jak i 70 lat temu. czyli od nikogo. lizanie d.u.p.y innym nic nie pomoze. trzeba byc tym kim sie jest i byc z tego dumnym.
dlaczego rosjanie sie nie amerykanizuja tak jak polacy? bo sa dumni z tego ze sa rosjanami. chyba polacy nie znaja wlasnej historii skoro sie wstydza byc polakami.

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 13:12
0
Bielasso
Paul powiedz mi jedno jak jesteś takim patriotą to co robisz w Niemczech I nie ma co potępiać ludzi uczących się jakiegoś języka obcego.

Odpowiedział(a): killme, 14 marca 2010, 14:45
2
killme
Ty już nie masz sie do czego przyczepić nudzi ci sie aż tak bardzo? to poszukaj mózgu tam gdzie go zgubiłeś

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 14:49
0
Bielasso
Nie zgubiłem go w przeciwieństwie do ciebie. Nudy to chyba u ciebie na wsiu bo nie znasz się na czymś a piszesz głupoty i robisz z siebie błazna

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 14:53
-1
Bielasso
Killme idź lepiej świnki pokarmić albo coś lepiej ci to wyjdzie niż pisanie tu głupot

Odpowiedział(a): gentelmanpaul, 14 marca 2010, 15:01
3
gentelmanpaul
bielasso - mieszkam w niemczech bo jestem niemcem. ale urodzilem sie w polsce i moja mama jest polka, wiec ja w 50% takze. a nie chodzi mi o uczenie sie jakiegos jezyka obcego (sam mowie w pieciu+lacina) tylko o przesadna milosc do jezyka angielskiego, jakby naprawde nie istnialy inne jezyki. chocby wspanialy i piekny jezyk polski. rozejrzyj sie wokolo ile jest anglicyzmow. nie tylko w gwarze wspolczesnej. po co? np. we francji kazdy obcy wyraz MUSI byc tlumaczony na jezyk francuski ! w niemczech jest troche podobnie a polak sie cieszy jak moze powiedziec cos w tym glupawym jezyku zamiast w swoim ojczystym.
peace
best regards
and bye
no nie?
zakumal?
precz z kaczorami maciek ma racje.

Odpowiedział(a): killme, 14 marca 2010, 15:03
0
killme
sorry bielasso ale dziś nie karmię świnek więc dziś głodujesz

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 15:15
0
Bielasso
Nie wiedziałem że w 50% jesteś Szwabem Spoko. Zanikanie j. polskiego to inny temat w sumie i tez nie jestem za tym żeby w Polsce mówić po ang. A widzę że Ty też nie wiesz że w Polsce władzy nie sprawuje prezydent tylko rząd.
Maciuś co się stało, co się stało Świnki strajkują Ja tam nie będę głodować, lodówka pełna a jak coś to u mnie jest coś takiego jak sklep spożywczy, market, hipermarket - sprzedają tam jedzenie i inne fajne rzeczy

Odpowiedział(a): killme, 14 marca 2010, 15:19
-1
killme
no co ty !? masz hipermarket? ale super! to masz się czym chwalić słuchaj.. no nie pogadasz.. i śmiem wątpić że Twoja wieś jest większa od mojej

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 15:25
0
Bielasso
Zdecydowanie A i w domu mam lodówkę i nie muszę głodować jak świnek nie pokarmię Nie wiem zresztą co ma karmienie świń do jedzenia W domu ci jeść nie dają jak czegoś na gospodarstwie nie zrobisz czy jak Jak dla mnie to dalej błaźnisz.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 18:22
0
GosiaczekOsa
"Nie wiedziałem że w 50% jesteś Szwabem" - co za arogancja jestem w absolutnym szoku

Co wiécej zgadzam sie z Paulem w jednej kwestii - co do uporczywego wdrazania anglicyzmów. Jakas paranoja totalna, mamy w koncu swój jézyk tak bogaty i piékny, ze do du*y nam to potrzebne. Jednak nie mozna tez jakás chorobliwá nienawisciá pa£ac do tego jézyka. NIe jest w niczym gorszy od innych, a to nie nasza wina, ze zosta£ uznany za ogólnonarodowy, gdyby wybrano chinski to tego bysmy sié teraz uczyli.
Ale fakt jest taki, ze Polacy lubiá "przyszpenic" - czy to w kraju czy to w Anglii. W Polsce w programach m£odziezowych widzé tylko jakies SPOTERSY i inne tego typu sformu£owania. Co to Ku*wa SPOTERS To juz nie mozna tego po polsku nazwac Ani ten wyraz gramatyczny ani £adny ani fajny Ale grunt to na£ozyc m£odym debilizmu do czachy. W Anglii Polacy po 3 miesiacach z kolei majá problemy z wys£owieniem sié, nie ma zasi£ków - sá benefity, nie ma sniadania - idá na breakfast, nie ma deszczu tylko - rain pada . Wracajá do Polski na urlop i sié z matká trudno porozumiec. Podszywani cosmopolici.
Ja wiem, ze czasem cos szybciej po angielsku powiedziec czy wytlumaczyc, bo sá sformu£owania które po polsku albo nie majá odpowiednika albo majá kilkunastos£owne t£umaczenie, a po angielsku wystarczy s£ówko i kazdy kuma czaczé. Ale nie dzwonié do mamy i mówié, how are you bo mi sié zapomnia£o.
PAUL BRAWO !

Odpowiedział(a): error, 14 marca 2010, 18:48
1
error
Najlepszy przykład... ?
Emo martynka...

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 19:22
2
Bielasso
Z szwabem to był żart

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 19:23
3
GosiaczekOsa
tak czy siak niesmaczny :/
nie widzia£am innego wyjscia niz zwrócenie na to uwagi.

Odpowiedział(a): pepej94, 14 marca 2010, 19:24
0
pepej94
o tak emo marcia jest tego dowodem, anglikanizacja

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 19:26
0
Bielasso
A proszę bardzo tylko mi się zdaje że jak coś to Paul sam powinien napisać że czuje się urażony.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 19:28
1
GosiaczekOsa
ale ja nie piszé za Paula czy On czuje sié urazony czy nie; napisa£am, ze moim zdaniem ten tekst pod Jego adresem, czy kogokolwiek innego o tych samych korzeniach jest nie na miejscu. TYLE. Chyba mam prawo do tekiego zdania.

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 19:33
-3
Bielasso
No pewnie że masz a ja myślę że ten żart wcale nie jest jakiś naganny i też mam prawo do takiego zdania.

Odpowiedział(a): gentelmanpaul, 14 marca 2010, 19:43
3
gentelmanpaul
gosiu, dzx za poparcie.
nie bardzo znam sie na takich dowcipach o szwabach bo ja sie z polakow nigdy nie smieje. wrecz odwrotnie. i mam nawet obywatelstwo polskie, mimo problemow jakie to z soba niesie. znam mnostwo dowcipow o polakach ale ich nigdy nie opowiadam. na temat niektorych pytajnikow tez mialbym cos do powiedzenia. ale nie powiem. boje sie peknac ze smiechu.

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 19:44
-1
Bielasso
Co do określenia narodowości niemieckiej to w Polsce można się spotkać z tekstem szwab, helmut czy inne i nie ma co się dziwić że Polacy mają uprzedzenie do Niemców.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 19:49
2
GosiaczekOsa
wszystkie oczywiscie sá super pozytywne

a temu, ze obecne pokolenie Polaków czuje wciáz ansé do narodu niemieckiego ja sié osobiscie dziwié - w koncu to nie Ci sami ludzie którzy kiedys krzywdzili naszych przodków. Wybaczenie - takie nowe slowo na dzis

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 19:58
-2
Bielasso
Mnie osobiście to nie dotknęło ale za to mich dziadków i moje babcie tak. Nie wiem może na jakim miejscu powinno się stawiać rodzinę Wybaczenie jest znanym mi słowem ale "przykro" mi jak i większości Polaków ciężko zapomnieć o II WŚ i milionach ludzi, którzy wtedy zginęli.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 14 marca 2010, 20:02
1
GosiaczekOsa
ale ja nie zapominam o II wojnie mój dziadek siedzia£ niemal we wszelkich obozach jakie tylko by£y, máz mojej babci zginᣠna wojnie... pamiétam o tym, i zostawia to slady w sercu; nie mniej jednak nie bédé pluc w twarz kazdemu Niemcowi tylko dlatego, ze jest Niemcem To tak jak krzywdzic jakies dziecko siedzácego by£ego zbrodniarza Czemu ono jest winne

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 marca 2010, 20:10
-1
Bielasso
Ja dla Paula nie naplułem w twarz. I nie piszę że trzeba kogoś krzywdzić. Po prostu wypracowane piętno zostaje i już. Taka wielka zbrodnia zostawia dużą bliznę.

Odpowiedział(a): Bielasso, 15 marca 2010, 00:38 [rozwiń]
-5

Odpowiedział(a): sebeq126, 14 marca 2010, 13:27 [#odpowiedz]
1
sebeq126
Mi się wydaje, żer jak polacy chcą pomagać, to sami nie będą atakowani ? To jest tylko moja myśl

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
13
5
13
8
5
20
13
20
16
16
29
27
24
14
34

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (756)Dom (1021)
Edukacja i szkoła (794)Erotyka i seks (324)
Film (3616)Gry (494)
Hobby (447)Inne (4929)
Komputery i Internet (1040)Kulinaria (238)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (375)
Motoryzacja (287)Muzyka i taniec (836)
Podróże (277)Polityka (118)
Praca (439)Prezenty (178)
Rozrywka (476)Sport (312)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (696)Zdrowie (831)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18021, Odpowiedzi: 327600